Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Fotbalové mistrovství světa s otiskem Alcaplast

Datum: 25.7.2018 01:00  |  Organizace: Alca plast, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Ačkoli letošní fotbalové mistrovství světa již zná své vítěze, stopa Alcaplastu na tamních stadionech žije i nadále. Břeclavská společnost totiž odeslala několik tisíc svých produktů hned do několika fotbalových svatostánků.

Alca plast, s.r.o.
Bratislavská 2846
690 02 Břeclav

tel.:+420 519 821 023, 519 821 011
e-mail:
web:www.alcaplast.cz„Ovládací tlačítka a moduly jsme dodávali celkem do osmi stadionů po celém Rusku. Sedm z toho hostilo letošní mistrovství – šlo o arény ve Volgogradu, Nižném Novgorodu, Saransku, Samaře, Rostově na Donu a Kaliningradu,“ prozradila výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová.

Volgograd Arena vznikla jako víceúčelový stadion s kapacitou pětačtyřiceti tisíc míst. Své zázemí v něm bude mít fotbalový klub FC Rotor Volgograd. Na jeho trávníku si při mistrovství zakopali i fotbalisté Saudské Arábie, Egypta, Nigérie, Islandu, Tuniska, Anglie, Japonska a Polska.

„Naše společnost tam posílala zakázku s více než pěti stovkami speciálně upravených Renovmodulů, ovládacích tlačítek Antivandal, umyvadlových vpustí, sifonů a flexi hadic,“ vyjmenovala Prokopová.

Do stadionu v Nižném Novgorodu, který byl postavený jako domovský pro celek Olimpijec, dodal Alcaplast přes šest stovek modulů a ovládacích tlačítek Antivandal. Aréna s kapacitou pětačtyřiceti tisíc lidí má současně sloužit i k pořádání velkých kulturních akcí. Své zápasy zde při fotbalovém mistrovství sehrály týmy Švédska, Jižní Koreje, Argentiny, Chorvatska, Anglie, Panamy, Švýcarska a Kostariky. Stadion současně hostil i dramatické osmifinále a čtvrtfinále.

„Prostřednictvím dealerů jsme naše produkty umístili také do Areny Samara, Mordovia Areny v Samarsku, Rostov Areny, Areny Baltika v Kaliningradu, která je mimochodem vystavěná v podobném duchu jako Allianz Arena v bavorském Mnichově, a Krestovský stadion v Petrohradu,“ doplnila výkonná ředitelka Prokopová s tím, že právě domovský stadion petrohradského Zenitu s kapacitou osmašedesáti tisíc míst hostil semifinále Francie s Belgií a líté boje o třetí místo mezi Belgií a Anglií.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat

Nová pracovní místa, prvotřídní stroje a jedinečné technologie. To je gigantická hala C - Alcaplast nasadil laťku vysoko. Prostor dává extruzi, výzkumu, vývoji a kvalitě. Díky trigeneraci navíc chrání životní prostředí. 15.10.2017Související z oboru

Rozdíl mezi povodňovou mapou a stanoveným záplavovým územím

22.5.2019 | redakce podle informací MŽP
Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika povodně a záplavy na území České republiky. Vodoprávním úřadem stanovená záplavová území jsou administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně dané doby opakování zaplavena vodou.

Sucho z pohledu terénního hydrogeologa

20.5.2019 | Mgr. Petr Nakládal
Informace o suchu v České republice jsou ve většině případů nadhodnocené, neakceptuje se přirozený chod klimatu a často se zkreslují data o podzemních vodách. Za některé projevy sucha si mohou lidé sami. Nejčastěji to bývá špatná práce při hloubení a vystrojování vrtů na vodu a tepelná čerpadla a antropogenní zásahy v krajině.

Zásoby pitné vody máme zajištěny, na krizové sucho jsme připraveni

18.5.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Klíčovým bodem jednání Národní koalice pro boj se suchem začátkem května bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích.

Komentář ke Změně Z1 ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů

13.5.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Ve Změně Z1 ČSN 75 5455 jsou důležité úpravy příloh B, C a G, resp. nový vztah pro stanovení výpočtového průtoku v přívodním potrubí vnitřního vodovodu, výpočet délkové tepelné ztráty a příklad výpočtu vnitřního vodovodu.
Safírový potok, Jizerka, ilustrační obrázek, foto redakce

Připomínka výstavby vodárny v Káraném je dnes více než aktuální

12.5.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Kryštof Drnek, historik PVK, a.s.
Jednou z vládou plánovaných a zmíněných staveb v rámci boje proti suchu je přivaděč Praha – Kladno. I proto se hodí ohlédnutí za třemi muži, kteří se podíleli začátkem 20. století na výstavbě vodárny v Káraném, která letos slaví 115. výročí od uvedení do provozu.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace