Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Alcaplast: Navraťme spolu vodu přírodě

Datum: 22.3.2018  |  Organizace: Alca plast, s.r.o.  |  Firemní článek

Píše se rok 2018. Dvě a půl miliardy lidí na světě přesto podle UNICEF, Dětského fondu Organizace spojených národů, nemají doma vlastní toaletu. S nedostatkem vody navíc na planetě Zemi bojuje každý desátý člověk, celkem tedy asi 783 milionů obyvatel. I proto se společnost Alcaplast, nejvýraznější hráč na trhu sanitární techniky ve střední a východní Evropě, rozhodla připomenout si Světový den vody, který každoročně připadá na 22. března.

Alca plast, s.r.o.
Bratislavská 2846
690 02 Břeclav

tel.:+420 519 821 023, 519 821 011
e-mail:
web:www.alcaplast.cz


„Letošním tématem Světového dne vody je Nature for water, což bychom mohli chápat jako navrácení vody přírodě. Vnímám to zároveň i jako výzvu pro nás všechny alespoň jednou v roce se zamyslet nad tím, co můžeme udělat pro to, abychom s vodou co nejvíce šetřili,“ vysvětlila výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová.

Společnost Alcaplast se podle jejích slov snaží vyvíjet takové produkty, které jsou k přírodě co nejšetrnější. „Jde o oblíbené moduly ECOLOGY, které nabízí zákazníkům kromě designového vzhledu také šetrné splachování toalety s pouhými 2/4 litry vody, a tedy i možnou úsporou až 33 procent,“ poznamenala ředitelka Prokopová. Moduly ECOLOGY navíc obdržely už v roce 2014 na veletrhu The Big 5 v Dubaji ocenění Gaia Awards v oblasti udržitelného rozvoje.

Světový den vody se slaví pravidelně od roku 1993, kdy jej v brazilském Rio de Janeiru schválilo Valné shromáždění OSN. Navrhla jej však již v roce 1992 Mezinárodní asociace pro zásobování vodou a Mezinárodní asociace pro ochranu vod před znečištěním. Za zmínku jistě stojí, že jejím prezidentem byl v té době uznávaný český odborník na technologii vody profesor Petr Grau. V současnosti tvoří právě voda 71% povrchu Země. Cílem tohoto mezinárodního projektu je upozornit na důležitost, nenahraditelnost, čistotu a ochranu sladkovodních vod a jejich zdrojů a na šetření s nimi. Řeší však také dopady nedostatku vody, hygieny a sanitace na nejohroženější skupinu, kterou jsou děti.

Z důvodu průjmových onemocnění totiž každý den ve světě umírá 2 000 dětí ve věku do pěti let – více než 90 % těchto úmrtí (1 800 úmrtí nejmenších dětí denně) je spojeno se závadnou vodou, nedostatečnou hygienou a neexistencí toalet. Přičemž polovina těchto úmrtí připadá na pouhých 5 zemí – Indii, Nigérii, Demokratickou republiku Kongo, Pákistán a Čínu.

 

Datum: 22.3.2018
Organizace: Alca plast, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace