Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvodnění ploch u nejmodernějšího výrobního závodu na pneumatiky

Datum: 1.12.2018 03:00  |  Organizace: MEA Water Management s.r.o.  |  Firemní zpráva

V průmyslové zóně nedaleko Žatce v Ústeckém kraji vyrostl vůbec první výrobní závod společnosti Nexen Tire mimo asijský kontinent. Jihokorejská společnost patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik.

MEA Water Management s.r.o.
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

tel.:841 111 128,
e-mail:
web:www.mea-odvodneni.cz
Odvodnění ploch u nejmodernějšího výrobního závodu na pneumatiky

V letošním roce by měla být spuštěna výroba pneumatik pro nákladní a osobní auta s plánovanou kapacitou 12 miliónů pneumatik ročně na ploše zhruba 35 hektarů a s 1500 pracovníky. Rozsáhlá moderní továrna bude splňovat nejpřísnější bezpečnostní, ekologické standardy, využívat nejnovější technologie, inovace a možnosti digitalizace.

Součástí stavebních dokončovacích prací bylo i vyřešení odvodnění celého areálu. O velikosti plochy svědčí i to, že zde bylo položeno cca 960 m kompozitních žlabů MEARIN Expert v šířkách 100, 150 a 200 mm, které jsou určeny pro vysokou zátěž ve třídě až E600 kN. Žlaby z SMC, polyesteru vyztuženého skelnými vlákny, s ocelovou ochrannou hranou a litinovým roštem jsou vhodné pro komunikace, které mají vysoké nároky na provoz, údržbu a zátěž. Kompozitní materiály se totiž vyznačují vysokou pevností ve všech směrech a odolností vůči chemikáliím i náročným povětrnostním podmínkám.

Konkrétní druh žlabu i návrh řešení odvodnění připravil Projekční tým MEA Water Management podle velikosti a typů ploch a na základě požadované specifikace projektanta a stavitele.

Více o kompozitních žlabech MEARIN.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace