Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvodnění ploch u nejmodernějšího výrobního závodu na pneumatiky

Datum: 1.12.2018 03:00  |  Organizace: MEA Water Management s.r.o.  |  Firemní zpráva

V průmyslové zóně nedaleko Žatce v Ústeckém kraji vyrostl vůbec první výrobní závod společnosti Nexen Tire mimo asijský kontinent. Jihokorejská společnost patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik.

MEA Water Management s.r.o.
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

tel.:841 111 128,
e-mail:
web:www.mea-odvodneni.cz
Odvodnění ploch u nejmodernějšího výrobního závodu na pneumatiky

V letošním roce by měla být spuštěna výroba pneumatik pro nákladní a osobní auta s plánovanou kapacitou 12 miliónů pneumatik ročně na ploše zhruba 35 hektarů a s 1500 pracovníky. Rozsáhlá moderní továrna bude splňovat nejpřísnější bezpečnostní, ekologické standardy, využívat nejnovější technologie, inovace a možnosti digitalizace.

Součástí stavebních dokončovacích prací bylo i vyřešení odvodnění celého areálu. O velikosti plochy svědčí i to, že zde bylo položeno cca 960 m kompozitních žlabů MEARIN Expert v šířkách 100, 150 a 200 mm, které jsou určeny pro vysokou zátěž ve třídě až E600 kN. Žlaby z SMC, polyesteru vyztuženého skelnými vlákny, s ocelovou ochrannou hranou a litinovým roštem jsou vhodné pro komunikace, které mají vysoké nároky na provoz, údržbu a zátěž. Kompozitní materiály se totiž vyznačují vysokou pevností ve všech směrech a odolností vůči chemikáliím i náročným povětrnostním podmínkám.

Konkrétní druh žlabu i návrh řešení odvodnění připravil Projekční tým MEA Water Management podle velikosti a typů ploch a na základě požadované specifikace projektanta a stavitele.

Více o kompozitních žlabech MEARIN.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu

17.2.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Pro boj se suchem je klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí proto svolal na 2. jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem.

50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha

16.2.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Sněhová pokrývka postupně doplňuje nejenom přehrady, ale i stavy podzemních vod, přesto 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50  % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Oleje a tuky do kanalizace nepatří

9.2. 8:53   Oleje a tuky do kanalizace nepatří, zanášejí kanalizační stoky a mohou způsobit ucpání. Odkládejte je do sběrného dvora, separovaného odpadu nebo alespoň v PET lahvi do směsného odpadu. více >>>
WC na archeologickém nalezišti Bulla Regia, Tunisko, foto D.Kopačková, redakce

Historie instalatérského oboru

5.2.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Předchůdci instalatérů byli sekerníci, vodáci a studnaři zabývající se stavbou mlýnů a vodních děl, dále pak i zvonaři a kameníci. První instalatéři začali v zahraničí působit už před rokem 1850. Do Českých zemí přišli první instalatéři z Německa v souvislosti s budováním plynovodů.

Optimalizace návrhových parametrů ČOV v obcích do 2000 EO

4.2.2019 | Ing. Petr Hluštík, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov,
Článek se zabývá optimalizací návrhových parametrů produkce odpadní vody a specifické produkce znečištění u čistíren odpadních vod do 2000 EO. Stanovení redukce znečištění není v normách blíže definováno, nejsou definovány návrhové hodnoty pro různé systémy odkanalizování.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace