Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přes žlaby MEA DM 2000 jezdí v Českých Budějovicích trolejbusy

Dopravní podnik města České Budějovice uskutečnil výběrové řízení na realizaci krytého odstavného stání pro trolejbusy. Společnost MEA realizovala dodávku odvodňovacích žlabů a řešila způsob odvodnění u odstavného krytého stání pro těžká dopravní vozidla, jako jsou právě trolejbusy.

Přes žlaby MEA DM 2000 jezdí v Českých Budějovicích trolejbusy

Pro tento účel byl navržen monolitický systém DM2000, který je bez pohyblivých dílů a nejlépe splňuje požadavky na pojíždění těžkých vozidel, jako jsou autobusy nebo trolejbusy.

Monolitický žlab z polymerického betonu vydrží každou zátěž na silnici ve třídách A15 - F900 kN. Je určen pro dálnice, rychlostní komunikace i autobusové zastávky. Podle kapacitních požadavků se volí konkrétní šířka žlabu. V Českých Budějovicích byla zvolena šířka 2 000 mm. Materiál polymerického betonu velice dobře odolává také posypovým solím.

Video o možnostech žlabů DM
MEA Water Management s.r.o.
logo MEA Water Management s.r.o.

Firma nabízí - odvodňovací systémy pro venkovní plochy z polymerického betonu, nerezové systémy pro gastro provozy, nerezové koupelnové žlaby, podlahové a střešní vpustě, vsakovací systémy a nádrže na dešťovou vodu, odlučovače ropných látek a tuků, ...