Produkty Wavin Ekoplastik zajistily rozvod vody v zábavním centru Aqualand Moravia

Datum: 2.8.2014  |  Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.  |  Firemní článek

Na 6. prázdninovém výletě zůstaneme v ČR. V AQUALANDU MORAVIA Pasohlávky je nainstalováno přes 15 km potrubí reflektujícího požadavky na měnící se tlaky a teploty. Rozvod vody v tomto zábavním centru zajišťují produkty Wavin Ekoplastik.

WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

tel.:596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail:
web:www.wavin.cz

Výrobky společnosti Wavin Ekoplastik, největšího tuzemského výrobce a poskytovatele plastových potrubních systémů,zajistily rozvody užitkové vody a inženýrských sítí v zábavním centru Aqualand Moravia. V rámci výstavby komplexu byly použity různé typy hygienicky nezávadného potrubí, reflektujícího požadavky na měnící se tlaky a teploty, v celkové délce přesahující 15 km.

Aqualand Moravia logo

Moderní zábavní centrum Aqualand Moravia, které bylo zpřístupněno v létě loňského roku, disponuje 12 bazény s vodní plochou 3 000 m², některé fungují s využitím vody z místního geotermálního vrtu. Součástí rozsáhlého areálu je i prostorná wellness zóna, raftový tobogán, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary. Veškeré atrakce i samotné zázemí kladou mimořádné nároky především na kvalitu rozvodů vody.

Společnost, která se realizace zúčastnila díky svým zkušenostem a především kvalitě svých produktů a služeb, využila v rámci projektu výstavby komplexu Aqualand Moravia několik typů potrubí v celkové délce přesahující 15 km. Instalace zahrnovala rozvody užitkové studené a teplé vody a systém kanalizačního potrubí určeného k odvádění dešťových a splaškových vod.

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Ultra-Rib 2
Ultra-Rib 2

Pro rozvody vody byl použit osvědčený systém z polypropylenu, k jehož hlavním výhodám patří hygienická nezávadnost, odolnost, mimořádně dlouhá životnost při zachování vysoké užitné hodnoty, nízká hmotnost a rychlá a snadná montáž. Potrubí je odolné vůči agresivnímu prostředí a přitom nekoroduje ani téměř nezarůstá, což mimo jiné znamená menší ztráty třením než u tradičních materiálů.

V případě inženýrských sítí nahradilo standardní hladké kanalizační potrubí KG potrubí Ultra-Rib 2 s homogenní stěnou zesílenou plnými žebry. Jeho hlavní předností je, že jej lze díky velké kruhové tuhosti (> 10 kN/m²), použít v místech s mimořádným statickým či dynamickým zatížením. Potrubí Ultra-Rib 2 se vyznačuje životností minimálně 100 let, širokým teplotním rozsahem od −20 °C do +90 °C, vysokou chemickou, ale i rázovou odolností a možností proplachování vysokým tlakem.

 

Datum: 2.8.2014
Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo GRUNDFOS
logo NICOLL ČR
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo ASIO
logo AUSTRIA EMAIL
logo MEA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě