Produkty Wavin Ekoplastik zajistily rozvod vody v zábavním centru Aqualand Moravia

Datum: 2.8.2014  |  Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.  |  Firemní článek

Na 6. prázdninovém výletě zůstaneme v ČR. V AQUALANDU MORAVIA Pasohlávky je nainstalováno přes 15 km potrubí reflektujícího požadavky na měnící se tlaky a teploty. Rozvod vody v tomto zábavním centru zajišťují produkty Wavin Ekoplastik.

WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

tel.:596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail:
web:www.wavin.cz

Výrobky společnosti Wavin Ekoplastik, největšího tuzemského výrobce a poskytovatele plastových potrubních systémů,zajistily rozvody užitkové vody a inženýrských sítí v zábavním centru Aqualand Moravia. V rámci výstavby komplexu byly použity různé typy hygienicky nezávadného potrubí, reflektujícího požadavky na měnící se tlaky a teploty, v celkové délce přesahující 15 km.

Aqualand Moravia logo

Moderní zábavní centrum Aqualand Moravia, které bylo zpřístupněno v létě loňského roku, disponuje 12 bazény s vodní plochou 3 000 m², některé fungují s využitím vody z místního geotermálního vrtu. Součástí rozsáhlého areálu je i prostorná wellness zóna, raftový tobogán, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary. Veškeré atrakce i samotné zázemí kladou mimořádné nároky především na kvalitu rozvodů vody.

Společnost, která se realizace zúčastnila díky svým zkušenostem a především kvalitě svých produktů a služeb, využila v rámci projektu výstavby komplexu Aqualand Moravia několik typů potrubí v celkové délce přesahující 15 km. Instalace zahrnovala rozvody užitkové studené a teplé vody a systém kanalizačního potrubí určeného k odvádění dešťových a splaškových vod.

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Ultra-Rib 2
Ultra-Rib 2

Pro rozvody vody byl použit osvědčený systém z polypropylenu, k jehož hlavním výhodám patří hygienická nezávadnost, odolnost, mimořádně dlouhá životnost při zachování vysoké užitné hodnoty, nízká hmotnost a rychlá a snadná montáž. Potrubí je odolné vůči agresivnímu prostředí a přitom nekoroduje ani téměř nezarůstá, což mimo jiné znamená menší ztráty třením než u tradičních materiálů.

V případě inženýrských sítí nahradilo standardní hladké kanalizační potrubí KG potrubí Ultra-Rib 2 s homogenní stěnou zesílenou plnými žebry. Jeho hlavní předností je, že jej lze díky velké kruhové tuhosti (> 10 kN/m²), použít v místech s mimořádným statickým či dynamickým zatížením. Potrubí Ultra-Rib 2 se vyznačuje životností minimálně 100 let, širokým teplotním rozsahem od −20 °C do +90 °C, vysokou chemickou, ale i rázovou odolností a možností proplachování vysokým tlakem.

 

Datum: 2.8.2014
Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2016

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo DZ DRAŽICE logo GRUNDFOS logo AUSTRIA EMAIL

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo ENVIBRNO

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNepodceňujte protipožární zabezpečení, aneb co by nemělo v žádném bytě chybětVláda bude rozhodovat o účasti ČR na výstavě Expo v AstaněVyměňte starý plynový kotel za nový kondenzační!