Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Smart bojlery s inteligentními funkcemi

Poslední modely tzv. chytrých bojlerů nabízejí výhody elektronického termostatu ve spojení s možností připojení na HDO (snížená sazba elektřiny). Slibují tak znatelné úspory ve spotřebě elektrické energie. Uvažujete-li o pořízení bojleru, sáhněte po chytrém - smart modelu.

bojler OKHE SMART
bojler OKHE SMART

Běžné bojlery umožňují nastavit cílovou teplotu a na té pak udržují ohřátou vodu. To není výhodné, protože každý z nás se chová jinak a i odběr teplé vody se u každého liší. Smart bojlery zaznamenávají odběr teplé vody a tomu přizpůsobují průběh ohřevu. Odjíždíte-li pravidelně každý pátek mimo domov, váš ohřívač se tento zvyk naučí a v pátek bude ohřívat jen nutnou rezervu pro nenadálé události. Naopak, pokud u vás každý čtvrtek probíhá velký úklid a celá rodina si dopřává koupel, váš ohřívač ten den ohřeje vody raději o něco více.

Tento inteligentní systém dokáže snížit spotřebu elektrické energie až o 10 % oproti běžnému ohřevu. Tato vysoce sofistikovaná funkce ovšem vyžaduje připojení elektrické energie 24 hodin denně. V českých podmínkách je pro většinu majitelů bojlerů tento druh připojení netypický. Proto se na českém trhu objevují výrobky, které disponují inteligentními funkcemi i při připojení na HDO.

V době, kdy máme chytré telefony či dokonce automobily, je načase zamyslet se, zda se nesoustředit na "inteligenci" zařízení, která každodenně ovlivňují náš rozpočet. V případě bojlerů nejde o nic složitého. Český výrobce DZ Dražice dodává smart bojlery s inteligentními funkcemi využitelnými i pro připojení na HDO, elektronickým termostatem a řídící jednotkou s LCD displejem. Cenový rozdíl přitom není nijak zásadní a s ohledem na životnost těchto ohřívačů se Vám investice brzy vrátí.

Pořiďte si nyní ohřívač OKHE SMART libovolného objemu
a zúčastněte se soutěže o automobil SMART a další hodnotné ceny.
více informací na www.budsmart.cz


DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.
logo DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je Vaší zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody. Základem filosofie společnosti DZ Dražice je spokojenost zákazníků s našimi ohřívači vody. Právě tato spokojenost patří mezi hlavní důvody věrnosti ...