Smart bojlery s inteligentními funkcemi

Datum: 18.4.2012  |  Organizace: DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.  |  Firemní článek

Poslední modely tzv. chytrých bojlerů nabízejí výhody elektronického termostatu ve spojení s možností připojení na HDO (snížená sazba elektřiny). Slibují tak znatelné úspory ve spotřebě elektrické energie. Uvažujete-li o pořízení bojleru, sáhněte po chytrém - smart modelu.

DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.
Dražice 69
294 71 Benátky nad Jizerou

tel.:326 37 09 90, 326 37 09 11
e-mail:
web:www.dzd.cz
bojler OKHE SMART
bojler OKHE SMART

Běžné bojlery umožňují nastavit cílovou teplotu a na té pak udržují ohřátou vodu. To není výhodné, protože každý z nás se chová jinak a i odběr teplé vody se u každého liší. Smart bojlery zaznamenávají odběr teplé vody a tomu přizpůsobují průběh ohřevu. Odjíždíte-li pravidelně každý pátek mimo domov, váš ohřívač se tento zvyk naučí a v pátek bude ohřívat jen nutnou rezervu pro nenadálé události. Naopak, pokud u vás každý čtvrtek probíhá velký úklid a celá rodina si dopřává koupel, váš ohřívač ten den ohřeje vody raději o něco více.

Tento inteligentní systém dokáže snížit spotřebu elektrické energie až o 10 % oproti běžnému ohřevu. Tato vysoce sofistikovaná funkce ovšem vyžaduje připojení elektrické energie 24 hodin denně. V českých podmínkách je pro většinu majitelů bojlerů tento druh připojení netypický. Proto se na českém trhu objevují výrobky, které disponují inteligentními funkcemi i při připojení na HDO.

V době, kdy máme chytré telefony či dokonce automobily, je načase zamyslet se, zda se nesoustředit na "inteligenci" zařízení, která každodenně ovlivňují náš rozpočet. V případě bojlerů nejde o nic složitého. Český výrobce DZ Dražice dodává smart bojlery s inteligentními funkcemi využitelnými i pro připojení na HDO, elektronickým termostatem a řídící jednotkou s LCD displejem. Cenový rozdíl přitom není nijak zásadní a s ohledem na životnost těchto ohřívačů se Vám investice brzy vrátí.

Pořiďte si nyní ohřívač OKHE SMART libovolného objemu
a zúčastněte se soutěže o automobil SMART a další hodnotné ceny.
více informací na www.budsmart.cz

 

Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo WILO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úkliduČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslítePražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvo