Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bytové stanice jako podpora ochrany zdraví a šetření prostředků? Uponor Combi Port a Aqua Port

Naše bytové výměníkové stanice Combi Port a Aqua Port významně přispívají k dodávce energeticky úsporného teplovodního vytápění a chlazení podle potřeby i hygienické přípravě teplé vody.

Uponor představuje nové možnosti pro energeticky účinné budovy
Uponor představuje nové možnosti pro energeticky účinné budovy

Následujte nás na cestě k budoucnosti přípravy a rozvodů teplé vody pro domácnosti

Nevyhnutelně potřebujeme nové způsoby, jak zvýšit energetickou účinnost budov v bitvě proti klimatickým změnám způsobených lidskou činností.

Proč nepřehodnotit způsob, jakým se do budovy dodává teplo a teplá voda? Jednotky Uponor Combi Port a Aqua Port vyžadují pouze připojení přívodních a vratných tras vytápění k centralizovanému zdroji tepla. Na rozdíl od tradičních centralizovaných systémů nevyžaduje toto decentralizované řešení zásobník teplé vody ani systém rozvodu a cirkulace teplé vody pro domácnosti.

Další výhody bytových stanic? Hned několik zásadních a v mnoha směrech

  • Zdraví
  • Boj proti klimatickým změnám
  • Šetření prostředků
  • Žádná chemie
Příprava teplé vody podle požadavku pro zamezení růstu bakterií Legionella
Příprava teplé vody podle požadavku pro zamezení růstu bakterií Legionella

Bytové stanice se používají pro lokální přípravu otopné vody. Jejich největší výhoda je zajištění hygieny teplé vody, ať už jsou využívány v jednotlivých bytech nebo například v hotelech či jiných zařízeních, kde lidé tráví svůj čas. V teplé vodě je největším rizikem bakterie Legionella, o které mnozí z nás netušíme. Nachází se v každé vodě, ale pouze v minimálním a tudíž neškodném množství. Problém vzniká při stojaté vodě a při zahřátí na teplotu 30 - 50 °C, kdy se rychle množí a tedy začíná být nebezpečná. Bytové výměníkové stanice tomuto zabraňují, protože díky nim nedochází k akumulaci teplé vody.

Kromě zdravotních benefitů však mají bytové stanice i řadu jiných výhod. Mimo jiné, jak jsme již výše zmínili, šetří i Vaše náklady. Jak? To si přečtete ZDE.


UPONOR, s.r.o. (CZ)
logo UPONOR, s.r.o. (CZ)

Společnost Uponor působí na českém trhu od roku 2005 a patří mezi vedoucí dodavatele plastových potrubních systémů pro rozvody vody, topení a plošného vytápění a chlazení pro domácnosti a komerční budovy.