Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

ARISTON ANDRIS LUX ECO – tak kompaktní a tak úsporný. Splňuje nejlepší možnou třídu dle ErP

Společnost ARISTON THERMO, přední evropský výrobce ohřívačů vody, kondenzačních kotlů a tepelných čerpadel, představila nový zásobníkový ohřívač vody ARISTON ANDRIS LUX ECO. Nabízí malé rozměry, velký výkon, flexibilní instalaci, bezpečnost či funkci ECO EVO pro maximální úsporu energie.

ANDRIS LUX ECO

V segmentu malých ohřívačů do 30 litrů je zařazen v nejlepší možné energetické třídě A podle směrnice o Ekodesignu (ErP).

Elektrické ohřívače vody řady ARISTON ANDRIS, do které patří i nový ANDRIS LUX ECO, šetří energii i místo v domácnosti. Díky kompaktním velikostem je možné je instalovat nad i pod umyvadlo či dřez.

ANDRIS LUX ECO je nejvyšším modelem v celé řadě a doplňují ho modely ANDRIS LUX a ANDRIS R uvedené na trh v loňském roce. Všechny tři modely jsou v nabídce se zásobníky o velikostech 10, 15 a 30 litrů. 30litrový zásobník poskytne dostatek teplé vody pro vysprchování a použití umyvadla či dřezu i pro více osob.

 

Novinka – ANDRIS LUX ECO

ANDRIS LUX ECO
ANDRIS LUX ECO

Mimořádně úsporný zásobníkový elektrický ohřívač vody s prémiovým designem a kompaktními rozměry. Podle směrnice o Ekodesignu se 30l varianta ANDRIS LUX ECO řadí do nejlepší možné energetické třídy A a patří tak k nejúspornějším modelům ve své kategorii. K tomu přispívá i přesná digitální regulace teploty, elektronický termostat a nová funkce ECO EVO, která snižuje spotřebu elektrické energie potřebnou pro ohřev vody, a to až o 15 %. Tato funkce rozpozná potřeby a zvyklosti obyvatel a podle toho co nejúčinněji reguluje svůj provoz. Rychlý ohřev vody v zásobníku zajišťuje výkonné topné těleso (2 kW). O udržení horké vody po dlouhou dobu se stará silná polyuretanová izolace.

Elektronický displej je přehledný a snadno se ovládá. Ukazuje teplotu vody a signalizuje, zda výrobek pracuje v režimu ECO EVO.
Elektronický displej je přehledný a snadno se ovládá. Ukazuje teplotu vody a signalizuje, zda výrobek pracuje v režimu ECO EVO.

Zajímavost: Používáním funkce ECO EVO u ohřívače ANDRIS LUX ECO ušetříte až 82 kWh za rok. To je jako mít spotřebu lednice A++ po dobu 5 měsíců zdarma!

 

Ve své kategorii je ANDRIS LUX ECO prvním ohřívačem s elektronickým termostatem, který společně s inteligentním LED displejem s indikací teploty umožňuje přesnou a jednoduchou regulaci ohřevu vody.

Vnitřní ocelová nádrž je opatřena titanovým smaltem pro dlouhou životnost. Konstrukce ohřívače je chráněná proti postříkání vodou.

ANDRIS LUX ECO je dále vybaven bezpečnostními funkcemi ABS, které chrání spotřebič před možným poškozením a zaručují dokonale bezpečné užívání:

  • Ochrana proti přehřátí: v případě poruchy zablokuje elektronický termostat ohřev vody a zamezí přehřátí nebo dokonce poškození topného tělesa.
  • Ochrana před zamrznutím: ohřívač brání, aby teplota vody v zimě klesla pod 5 °C, a to i když je vypnutý (je potřeba ponechat jej zapojený).
  • Automatická diagnostika ohřevu na sucho: pokud je v nádrži nedostatek vody, zastaví se ohřev.
  • Anti-Legionella: jednou měsíčně spotřebič automaticky zvýší teplotu na 65 °C, aby zlikvidoval případně přítomné bakterie Legionella a zajistil tak zdravotní nezávadnost vody.

Cena ohřívače ANDRIS LUX ECO je od 4 441 Kč s DPH.

Dobrá rada: Pro snadnou a rychlou dostupnost teplé vody je možné nainstalovat kompaktní ohřívač ANDRIS LUX ECO pod umyvadlo či dřez nebo nad něj. Čím blíž ohřívač nainstalujete k umyvadlu nebo dřezu, tím menší jsou tepelné ztráty ve vodovodních trubkách. Snižuje se tím spotřeba elektrické energie a omezuje plýtvání a teplá voda teče okamžitě po otočení kohoutku.


Ariston Thermo CZ s.r.o.
logo Ariston Thermo CZ s.r.o.

Ariston je globálním odborníkem v oblasti ohřevu vody a vytápění. Nabízí lidem po celém světě výrobky s italským designem, které jsou efektivním a vysoce kvalitním řešením pro jejich pohodlí.