Novinka v DČOV: AS-IDEAL PZV – ideální řešení na ohlášení a do zásaku

Datum: 26.7.2016  |  Autor: Ing. Karel Plotěný  |  Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Nové nařízení vlády NV 57/2016 Sb., které řeší vypouštění do vod podzemních, zpřísňuje požadavky na odtokové parametry – zejména co se týče forem dusíku. Z hlediska technologického to znamená navýšení objemů čistíren odpadních vod, změny v procesech, a tím pádem i novou certifikaci nebo hledání vhodného výrobku na trhu, dostupného okamžitě.

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno

tel.:548 428 111
e-mail:
web:www.asio.cz

Název AS-IDEAL PZV a důvody vzniku

Jako ASIO, spol. s r.o. jsme tentokrát zvolili ten druhý postup. Našli jsme vhodnou technologii (a to přímo v Německu) a dohodli se na jejím využití v kombinaci s našimi nádržemi AS-MONA. Vznikl tak v podstatě „ideální“ výrobek i pro využití v té nejpřísnější třídě na ohlášení domovních ČOV, ve třídě PZV – tj. pro vypouštění do vod podzemních. Název je pak logickým spojením slov ASIO – IDEAL – PZV.

Výhody spojení technologie AS-Klärmax IDEAL a nádrží AS-MONA

První výhodou je, že německou technologii, vestavbu označovanou jako AS-Klärmax IDEAL, lze použít samostatně do volitelných nádrží, např. i k rekonstrukci stávajících septiků nebo jímek na vyvážení, a změnit je tak na plnohodnotné ČOV. V případě prokázání geometrické podobnosti mezi zkušebním zařízením a rekonstruovaným objektem lze pak předpokládat, že bude dosahováno hodnot ověřených na zkušebně při zkoušce typu, a garantovat tak obdobné hodnoty, jaké byly dosaženy na zkušebně – PIA v Aachenu. První výhodou je tak možnost odpovědně garantovat výstupní hodnoty i při rekonstrukcích.

Čistírna odpadních vod AS-IDEAL PZV
Čistírna odpadních vod AS-IDEAL PZV

Druhou výhodou je, že pevným spojením řady plastových nádrží AS-MONA a společnou certifikací s vestavbou AS-Klärmax IDEAL vznikla domovní ČOV – AS-IDEAL PZV. Tato čistička odpadních vod, certifikovaný výrobek, má hned několik předností:

  • Jednoduchá instalace – čistírnu tvoří nádrž s technologií osazená v terénu a zasypaná, bez nutnosti obetonování (v případech umístění do vyšší spodní vody je nutné zabezpečit nádrž proti vztlaku), propojená s řídicí jednotkou vzduchovými hadicemi v chráničce.
  • Jednoduchá obsluha – SBR proces řízený procesorem, s velkým rozsahem v množství natékajících vod, bez nutnosti zásahů do provozu.
  • Jednoduché, ale skutečné řešení kalové problematiky – jednak je díky vysokému stáří kalu (více než 30 dnů) v ČOV kal stabilizovaný, jednak díky vysoké mineralizaci je jeho produkce minimální. Odkalování a zahušťování tak může být řešeno odvodňovacím prvkem přímo v čistírně.
  • „Super“ cena od cca 40 000,– Kč (+ DPH) – cena zahrnuje kompletní dodávku čistírny na ohlášení ve třídě PZV.

AS-IDEAL PZV – ideální řešení na ohlášení a do zásaku

Novinka mezi ČOV tak, přesně podle názvu, nabízí zákazníkovi ideální čistírnu určenou pro ohlašování ve třídě PZV, ale samozřejmě nejen to – ČOV bude dobře využitelná i pro všechna další použití zejména tam, kde bude docházet ke krátkodobým výkyvům v zatížení, a tam, kde se zákazník bude chtít zabývat provozem ČOV co nejméně.

 

Datum: 26.7.2016
Autor: Ing. Karel Plotěný   všechny články autora
Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo WILO
logo RAYCHEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvoProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.