Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové systémy prevence proti vytopení GROHE

Systémy GROHE Sense a Sense Guard představují přírůstek do rodiny SMART řešení pro domácnost. Senzor GROHE Sense monitoruje úroveň vlhkosti, účinně detekuje únik vody a okamžitě upozorní majitele nemovitosti na nežádoucí problém, zatímco GROHE Sense Guard je ochranný systém určený k instalaci do hlavních vodovodních potrubí a dokáže uzavřít hlavní přívod vody, pokud dojde k porušení potrubí. Ovládat tyto inovativní systémy je velmi jednoduché, stačí si stáhnout aplikaci GROHE Sense do mobilního telefonu.


Nehody, kterým můžete zabránit

Systémy GROHE Sense a Sense Guard byly vyvinuty pro eliminaci škod způsobených vodou. Majitelé domů mají podle průzkumů společnosti GROHE tendenci přehlížet nebezpečí spojené s únikem vody v domácnosti a následným škodám na majetku. Přitom více než polovina domácností v Evropě zažila alespoň jednou nepříjemnosti spojené s poškozenými vodovodními rozvody. Mimochodem, je to mnohem vyšší číslo, než se původně předpokládalo. Podle úřadu Německé asociace pojišťoven se ve 93 % případů dalo škodám zabránit. Hlavním důvodem, proč se GROHE rozhodlo vytvořit revoluční řešení pro monitorování vody je, že se snaží svým zákazníkům poskytovat nepřekonatelný zážitek z vody. Logickým krokem je ochrana proti úniku vody v domácnostech a snaha zabránit škodám na majetku.

Inovativní produkty pro budoucnost

GROHE Sense je inteligentní systém detekce vody. Po umístění na podlahu začne senzor ihned monitorovat vlhkost, teplotu a možný únik vody v místnosti. Umístění více snímačů do domácnosti na kritická místa, například k pračce nebo vaně, poskytuje majiteli dostatek času na reakci a řešení vzniklé situace.

GROHE Sense Guard je inteligentní systém, který odhalí riziko vzniku malých trhlin způsobených zamrznutím vody. Řídicí modul ihned rozpozná narušení struktury vodovodního potrubí. Instalaci tohoto zařízení vždy provádí profesionální instalatér přímo do hlavního přívodu vody. Už nikdy se nestane, že by únik vody zůstal bez povšimnutí, protože systém Sense Guard automaticky uzavře přívod vody do vodovodních potrubí a tím eliminuje škody způsobené vodou.

Jednotlivé součásti inovativního bezpečnostního systému jsou propojeny prostřednictvím bezdrátové sítě a ovládají se pomocí mobilní aplikace Sense. Ta umožňuje nepřetržité monitorování a ovládání instalovaných systémů GROHE Sense a Sense Guard, kdykoliv a kdekoliv. Notifikace upozorní na případný problém a samotná aplikace spolu s ventily umožní okamžité uzavření hlavního přívodu vody. Výhodou je také možnost sledování spotřeby vody v domácnosti – přes stejnou mobilní aplikaci.

Grohe ČR s.r.o.
logo Grohe ČR s.r.o.

GROHE je předním světovým výrobcem sanitárního vybavení a globální značkou zaměřenou na poskytování inovativních vodních řešení. Kvalita, technologie, design a udržitelný rozvoj. Čtyři klíčové hodnoty, které definují náš závazek poskytovat zákazníkům ...