Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Systém eSchell se prosazuje v moderních “chytrých” budovách

Datum: 22.3.2018  |  Organizace: SCHELL GmbH & Co. KG  |  Firemní článek

Programovací a diagnostický softwarový systém eSchell byl instalován již ve více než 100 objektech v západní Evropě. Za jeho úspěchem stojí několik faktorů: vzrůstající tlak na úsporu energie a vody, důraz na hygienu veřejných sanitárních prostor a v neposlední řadě také čím dál vyšší počet realizací tzv. chytrých budov.

SCHELL GmbH & Co. KG
Zastoupení v ČR, Ing. Aleš Řezáč, Palliardiho 13
669 02 Znojmo

tel.:+420 602 754 712
e-mail:
web:www.schell.eu

Tradiční německý výrobce sanitárních armatur na přelomu let 2016/2017 uvedl na trh inovativní systém inteligentního hospodaření s vodou eSchell. Ten dokáže efektivně řídit spotřebu vodu a energie v sanitárních prostorech veřejných a komerčních budov.

Tato východiska potvrzují i slova manažera společnosti Schell Dirka Lückemanna: "Pro plánování a ekonomicky udržitelné hospodaření s vodou je obzvlášť důležité zajištění stabilního hygienického zásobování pitnou vodou, centrální kontrola a údržba sanitární techniky a optimalizace spotřeby energie technického zařízení budov. S novým systémem eSchell je možné bezproblémové splnění všech těchto faktorů."

Systém eSchell se v budově stává mozkem správy hospodaření s vodou v budovách, postaven je na programovacím a diagnostickém softwaru s ethernetovým a WLAN rozhraním, který lze ovládat přes běžný internetový prohlížeč. Je individuálně programovatelný a v síti umožňuje provoz až 64 jednotek připojených kabelem nebo přes WLAN na jeden server - umyvadel, sprchových míst, WC nebo pisoárů. Pro zajímavost, při dosud realizovaných instalacích systému eSchell bývá v průměru na jednom objektu propojeno kolem 60 armatur.

Provoz celého systému je přehledný a jednoduchý

Softwarový systém eSchell řídí, sleduje a dokumentuje zásadní hygienické funkce jako je pravidelný hygienický proplach armatur nebo termická dezinfekce a případné závady jsou okamžitě detekovány a oznámeny správci budovy.

Systém eSchell je kompatibilní s většinou elektronických armatur Schell. Ty v sobě mají integrovaný elektronický eSchell modul, který přijímá řídící příkazy a zasílá data. Pomocí softwaru na bázi prohlížeče jsou specifické parametry a údaje (jako například doba a množství průtoku vody) přenášeny prostřednictvím serveru z koncových PC nebo mobilních zařízení do jednotlivých armatur. Zapojení i ovládání termické desinfekce a pravidelného proplachu armatur je jednoduché. Vizuální podporu nabízí přehledný grafický plán zapojení armatur v objektu.

Přestože předchozí popis může vzbuzovat dojem komplikovanosti systému, opak je pravdou. eSchell je založen na bezpečném, intuitivním a jednoduchém použití, protože je postavený pouze na několika komponentech. Základní nastavení jsou předávána příslušnému správci budovy nebo objektu. Prostřednictvím grafického znázornění, vyhodnocování a zaznamenávání všech informací obdrží uživatel kompletní přehled fungování elektronických armatur důležitý pro optimální hospodaření s vodou a energií v celém objektu. Případná údržba tak může být provedena rychle a cíleně. Tím je zajištěno, že počáteční vyšší investice do pořízení celého systému má rychlou návratnost.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu.

 

Datum: 22.3.2018
Organizace: SCHELL GmbH & Co. KGSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích