Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Řada Skolan dB rozšířena o trubky s hrdlem délky 3 m a o trubky a tvarovky dimenze DN90

Společnost Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o., největší výrobce plastových kanalizačních systémů v České republice, přichází na trh s novinkou. Jedná se o rozšíření produktové řady Skolan dB o trubky s hrdlem délky 3 m a dále byl zařazena celá škála trubek a tvarovek dimenze DN90.

Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek z polypropylenu, obsahující velké množství minerálního plniva. Tato surovina propůjčuje odpadním trubkám a tvarovkám Skolan dB vynikající mechanické a akustické vlastnosti, které významně snižují intenzitu hluku, pronikajícího přes stěnu potrubí do okolí.Skolan dB je tak předurčen pro použití ve všech oblastech pozemního stavitelství (rodinné i bytové domy, průmyslové, kulturní a sportovní stavby, nemocnice, hotely apod.).


Jedinečný systém tichých odpadních trubek a tvarovek Skolan dB je schopen hluk účinně tlumit již v místě jeho samotného vzniku – uvnitř potrubí, a navíc i zamezit jeho vedení stěnou trubky. Děje se tak díky zvláštní molekulové struktuře a vysoké hustotě použitého materiálu, jehož složení je patentováno. Použitý polymer, obsahující minerální plnivo o vysoké molekulové hmotnosti, byl podrobován mnoha testům, z nichž nejvýznamnějším bylo srovnávací měření.

V experimentu, který provedl Institut für Schall und Wärmeschutz v německém Essenu pod vedením Dipl.-Math. und Phys Henninga Krögera, byly trubky z nejrůznějších materiálů podrobeny měření na zařízení sestaveném podle DIN 4109. Tento test potvrdil, že odpadní potrubí Skolan dB je schopné tlumit hluk. Vzhledem k tichosti – silnostěnnosti odpadních trubek a tvarovek Skolan dB – lze dosáhnout hodnot hluku, blížících se prahu vnímání lidského sluchu.

Při testování bylo dosaženo hodnot výrazně nižších, než jaké vyžaduje DIN 4109 – norma stanovující hlukové podmínky v prostorách chráněných před hlukem. Naměřená hodnota 20 dB(A) byla dokonce nižší než požadavek 25 dB(A) přísnější německé směrnice VDI 4100. Letitými výrobními zkušenostmi se bezpečně potvrdila stavebními fyziky předpokládaná skutečnost, že pouze silná stěna a optimálně zvolená hustota materiálu jsou schopny účinně tlumit hluk.

Silnostěnné trubky a tvarovky Skolan dB mají odolnou a robustní konstrukci. Jsou dodávány v dimenzích DN 50–200 se silnou stěnou z materiálu o hustotě 1,6 g.cm3.

Kvalitní materiál, zpracování, povrchová úprava a kvalitní obal jsou zárukou, že obstojí i v extrémních podmínkách u nejnáročnějšího zákazníka.

www.kanalizacezplastu.cz

Ostendorf - OSMA s.r.o.
logo Ostendorf - OSMA s.r.o.

Ostendorf - OSMA je největší český výrobce plastových potrubních systémů pro domovní a venkovní kanalizaci. Svou rozsáhlou produkci se společnost snaží co nejvíce přiblížit především specialistům v oblasti inženýrských sítí a domovních instalací.