Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Odhlučněné odpadní potrubí zajistí vysoký akustický standard u novostaveb v Praze

Aliaxis na podzim dodával a dodává odhlučněné odpadní potrubí dBlue do dvou zajímavých projektů výstavby bytových domů.

Jedná se o bytový dům U Milosrdných na Starém městě v Praze, kde na šesti podlažích vyroste 28 bytů a také komerční prostory, parkování a sklepy. Druhým projektem je Hagibor v Praze, kam naše společnost dodává cca 4500 m odhlučněného odpadního potrubí dBlue. Jedná se o komplex bytových domů a komerčních prostor. Projekt se snaží o určitý intimní rozměr bydlení blízko přírody. Do tohoto konceptu samozřejmě zapadá také použití odhlučněné vnitřní odpadní kanalizace dBlue, která tlumí hluky z odpadního potrubí, a to až na 16 dB.

Odhlučněné odpadní potrubí dBlue představuje ideální produkt pro novodobé bytové komplexy, kde je požadován vysoký akustický standard za výhodných ekonomických podmínek.

dBlue nabízí snížení hluku z odpadního potrubí až na 16 dB při 4 l/s. Je proto ideální pro stoupačky a je také kompatibilní se standardním odpadním potrubím z PP-HT. Pro výškové budovy nabízí řešení v podobě ventilační tvarovky Akavent. Uplatňuje se nejen v nové výstavbě ale také při rekonstrukcích například panelových domů.

Kromě dodávek vlastního materiálu nabízíme investorům poradenství ve fázi projektování, rychlé zpracování cenové nabídky a technickou pomoc při montáži a kontrolu instalace. Naše produkty jsou zařazeny v databázi URS Praha a RTS a také poskytujeme kompletní BIM knihovnu.

Více o odpadním potrubí dBlue


Aliaxis Česká republika s.r.o.
logo Aliaxis Česká republika s.r.o.

Aliaxis Česká republika je dodavatel plastových materiálů pro přepravu médií a energií a také pro hospodaření s dešťovou vodou a odvodnění budov. Od 1. 3. 2022 došlo také k přejmenování společnosti Nicoll Česká republika s.r.o. a nyní již vystupuje na trhu ...

 
 
Reklama