Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Navrtávací odbočkové ventily DAV s rychloupínací pákou RedSnap se již prosazují v praxi

V rámci výstavby vodovodu v obci Krumsín bylo instalováno 253 ks nových navrtávacích odbočkových ventilů DAV s rychloupínací pákou RedSnap.

V letošním roce došlo k výstavbě čerpací stanice, vodojemu a vodovodu v obci Krumsín. Projekt byl zahájen už v loňském roce a je v současnosti dokončován. Díky tomuto projektu bylo možno zajistit zásobování 558 obyvatel obce kvalitní pitnou vodou. V rámci výstavby vodovodu byly použity naše navrtávací odbočkové ventily DAV s integrovaným vrtákem v dimenzích d110/32, d110/40, d110/50, d90/32 a d63/32 mm. Na této stavbě bylo použito celkem 253 nových ventilů DAV s rychloupínací pakou RedSnap, které umožňují významné zkrácení doby instalace.

Tuto elektrotvarovku je možné instalovat na nová i stávající potrubí z PE 100, PE 80, PE 63, PE 50, PE-LD a PE-Xa. Přestože je tvarovka certifikována pro použití na vodovodech i plynovodech, je v praxi nejčastěji používána právě k vysazení vodovodních domovních přípojek z hlavního řadu. DAV díky své konstrukci umožňuje navrtání pod plným provozním tlakem. Maximální provozní tlak této armatury je 16 barů pro vodu a 10 barů pro plyn.

Více o fungování navrtávacího odbočkového ventilu DAV a jeho montáži na videu:

Více informací


Aliaxis Utilities & Industry
logo Aliaxis Utilities & Industry

Aliaxis Utilities & Industry je více než jen pouhý dodavatel materiálu. Nabízíme široké znalosti a dlouholeté zkušenosti z celosvětové sítě silných a uznávaných značek. Pod divizní značkou Aliaxis Utilities & Industry dodává společnost Nicoll Česká ...

 
 
Reklama