Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Jak na výměnu filtrační vložky na vodu

Filtr na vodu je rychlou a jednoduchou možností, jak zlepšit kvalitu pitné vody. Filtry je ale nutné pravidelně čistit a měnit, způsob údržby se přitom odvíjí od druhu filtru.

Domácí filtrace a úprava pitné vody je velice důležitá pro vaše zdraví i životnost spotřebičů. Voda z vodáren je upravovaná chemicky a obsahuje chlor a jiné dezinfekce, které nejsou pro lidský organismus vhodné. Voda z vlastních zdrojů může být zase znečištěna mechanicky nebo organicky, organické znečištění může způsobit i velmi závažné nemoci. Filtr na vodu proto vybírejte s ohledem na konkrétní složení vaší vody.

Filtry dělíme zejména podle toho, pro jaký druh nečistot jsou určeny. V případě filtrů na mechanické nečistoty se drobné částečky zachytávají v jemném sítku. Toto sítko se čistí zásadně proplachem, a to manuálně nebo automaticky. Filtry, které jsou určeny na úpravu vody (například filtry s aktivním uhlím nebo změkčovače vody) obsahují filtrační vložku, kterou je nutné pravidelně měnit. Životnost filtračních vložek a intervaly výměny určuje výrobce, zpravidla se jedná o 6 měsíců.

Výměnu filtrační vložky přitom hravě zvládnete i svépomocí. Budete potřebovat pouze kýbl nebo hadr a klíč na odšroubování vložky. Nejdříve uzavřete přívod vody pomocí ventilů před vstupem do filtru i na výstupu. Pod filtr umístěte kýbl nebo hadr, protože při deinstalaci může z filtru vytéct voda. Poté odšroubujte filtrační vložku a nahraďte ji novou. Filtr společně s pryžovým těsněním znovu přišroubujte. Nyní můžete zapnout přívod vody a filtr používat.   

Filtrace pitné vody je dnes již standardní součástí moderních domácností. Myslete i vy na zdraví své rodiny a dbejte na kvalitu vody.  

Filtry na vodu


 
 
Reklama