Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak získat povolení domácí čističky odpadních vod (ČOV) v roce 2021

Plánujete pořízení domácí čističky odpadních vod v roce 2021? Pak bude nutné nejprve vyřídit projekt a povolení, a právě povolení je největší žrout času. Zjistěte, jak nejlépe na povolení čistírny.

Povolení domácí čistírny odpadních vod (ČOV) je proces, bez kterého se neobejde žádná stavba domácí čistírny. Hned po projektantovi následuje úředník, který přezkoumá váš záměr, vyžádá si nespočet vyjádření a několika měsících čističky povolí nebo zamítne.

Byť většina zájemců považuje povolení domovní čistírny odpadních vod za formální proces, protože jde o malou stavbu. Opak je pravdou. Povolení domácí čistírny je běh na dlouhou trať a může zabrat až 6 měsíců. Pokud o čistírně uvažujete máte dvě možnost.

První variantou je povolení svépomocí. To znamená, že s projektem čistírny vyrazíte za úřady sami. Domácí čistička se dá povolit dvojím způsobem, buď klasicky vodoprávním řízením nebo zrychleným typem tzv. ohlášením. Oba druhy řízení mají svá pro a proti.

Druhou možností, jak povolit domácí čistírnu odpadních vod je tzv. inženýring. Kdy veškerá jednání za Vás zajistí projektant, vy pouze dáte projektantovi plnou moc. Pokud tedy nechcete ztrácet čas s nesmyslnou byrokracií, objednete si k projektu domácí čistírny i povolení.

Co vám nabízíme:

  • Zajištění hydrogeologického průzkumu
  • Komplexní projektovou dokumentaci
  • Zapracování připomínek úřadů zdarma
  • Vyřízení povolení ČOV

Proč si vybrat Zakru:

  • S našimi projektanty můžete komunikovat online
  • Máme výborné ceny
  • Pracujeme rychle a spolehlivě, držíme termíny

Těšíme se na spolupráci s vámi. V případě zájmu o pomoc s projektem a povolením domácí čističky nám můžete rovnou zavolat na 605 340 247 nebo napsat na projekce@zakra.cz.


Zakra s.r.o.
logo Zakra s.r.o.

Zakra je vodohospodářská společnost zaměřující se na řešení odpadních vod pro rodinné a rekreační objekty. Pomůže Vám pokud řešíte projektovou dokumentaci k domovním ČOV, kanalizačním a vodovodním přípojkám nebo třeba ke studni.

 
 
Reklama