Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Záchod v koupelně není nejlepší nápad

Pokud máte tu možnost, postavit si samostatnou místnost s „externím“ WC, udělejte to. WC v koupelně má více mínusů než výhod a v provozu domácnosti je to spíše problém.

Mínusy koupelny se záchodem, foto SIKO.cz
Mínusy koupelny se záchodem, foto SIKO.cz

65 % žen rychle zjistí, že záchod v koupelně nebyl dobrý nápad. Pokud máte tu možnost, postavit si samostatnou místnost s „externím“ WC, udělejte to. A nezapomeňte na to, že potřebujete vhodně velké umývátko s optimálně velkou baterií.

Dispozice koupelny či prostor často měnit nejdou

Vždy zvažujte rodinnou situaci, zvyky, rituály. Pokud jste totiž doma víc jak jeden, může se stát, že se vaše zvyky a rituály kříží nejen prostorově ale i časově. Buď na sebe čekáte, narážíte do sebe… nebo si ráno musí jeden z vás nařídit budíka o něco dřív… A pak si říkáte „Kdybychom tak měli záchod mimo koupelnu…“

WC spojené s koupelnou jako jediná hygienická místnost vyhovuje např. svobodárnám pro 1 nebo 2 osoby nebo zařízení při pokoji pro hosta, ložnici apod.
Vícečlenná rodina, která používá koupelnu ve stejnou dobu, by měla mít v bytě WC se samostatnou klozetovou mísou, umývátkem, popřípadě s bytovým pisoárem a bidetem a podle možností i další koupelnu.

Plusy koupelny se záchodem

  • Jednoznačně prostor, kdy koupelnu neruší další příčka nebo dveře, takže vypadá rozlehleji.
  • Když spolu rádi sdílíte intimno.
  • Všechno máte při ruce nebo po cestě.
Další už se hledají složitěji.

Mínusy koupelny se záchodem

  • Záchodový čtenář novin či sociálních sítí vám ráno přípravy do práce či školy rozhodně neurychlí
  • Často vám, pokud máte štěstí, z pěkně vytopené koupelny udělá otužovací záležitost, protože větrat se někdy musí… ještě jednou říkáme, pokud máte štěstí a jde otevřít okno. Osvěžovače vzduchu se stanou nedílnou součástí vaší koupelny, i když byste se bez něj jinak třeba i obešli

To, že něco vypadá dobře na vizualizacích architektů, ještě neznamená, že to bude i dobře sloužit. Pokud máte tu možnost, postavit si samostatnou místnost s „externím“ WC, udělejte to.

Na WC patří umývátko s velikostně odpovídající baterií

Nezapomeňte na to, že potřebujete vhodně velké umývátko s optimálně velkou baterií. Často se stane, že ve snaze ušetřit prostor pak umývátko připomíná spíše plivátko a naopak baterka je neúměrně velká právě k umývátku.

 
 
Reklama