Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Obrubníkové odvodnění parkoviště u šumavského domu

Při výstavbě malých soukromých objektů je třeba myslet na profesionální systém odvodnění. V horském městě Špičák na Šumavě byla v zimě dokončována výstavba rodinného domu.

Předpokládaná vyšší zátěž odvodňovacího systému parkoviště a chodníku byla vyřešena svodem roztátého sněhu a dešťových vod s pomocí obrubníkového odvodnění MEA KERB.

Vzhledem k předpokládanému znečištění vody z pohybu aut probíhá nejdříve předčištění v čistící šachtě, pak je voda svedena do vsakovací galerie a může se volně zasáknout zpět do půdy.

Obrubník má tak dvojitou funkci – ohraničuje parkovací plochu a současně spolehlivě odvádí dešťovou vodu a roztátý sníh. Polymerický beton obrubníku je nenáročný a pevný, vhodný i pro vysoké zátěže a vydrží i mráz či náročnější způsob údržby komunikací v horských podmínkách. Zajistí, aby se na silnicích a chodnících netvořily kaluže, odstřikující voda a byly bezpečné pro pohyb osob i vozidel.

Technické detaily obrubníkového odvodnění MEA.

Jak funguje obrubníkové odvodnění.

MEA Water Management s.r.o.
logo MEA Water Management s.r.o.

Komplexní hospodaření s dešťovou vodou. Firma nabízí odvodňovací systémy pro venkovní plochy z polymerického betonu, nerezové systémy pro gastro provozy, nerezové koupelnové žlaby, podlahové a střešní vpustě, vsakovací systémy a nádrže na dešťovou vodu, ...

 
 
Reklama