Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Využívejte vodu z bouřek a přívalových dešťů dlouhodobě

Datum: 10.5.2018 4:54  |  Autor: Barbora Blanková  |  Organizace: Nicoll Česká republika, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Nádrž na dešťovou vodu vám umožní zachytit vodu z lijáků, uchovat ji a využívat ji pak delší dobu. Nádrže Garantia jsou oblíbené díky své kvalitě a snadné montáži. Navíc na ně můžete získat dotaci.

Nicoll Česká republika, s.r.o.
Průmyslová 367
252 42 Vestec

tel.:800 23 24 25, 272 084 611
e-mail:
web:www.nicoll.cz

nádrž na dešťovou vodu

Proč si pořídit nádrž na dešťovou vodu i když je sucho? Meteorologové nás připravují na častější výkyvy počasí a bouřky či přívalové deště střídané suchem. Tyto srážky však suchým zahradám příliš nepomohou, pokud je nemáme jak zachytit a dlouhodobě využít. To je také důvod, proč je dobré si pořídit nádrž na dešťovou vodu, v níž se voda nekazí a je jí možné tak využívat dlouhodobě. Ideální je pro takový případ podzemní nádrž v nezámrzné hloubce. Zároveň na ni můžete získat dotaci.

Nádrže GARANTIA jsou monolitické samonosné nádrže, které se instalují bez nutnosti obetonovávat do štěrkového lože a obsypu. V nabídce jsou nádrže v objemech od 1 600 l až po 26 000 l, a to včetně nádrží speciálně uzpůsobených pro vysokou hladinu spodní vody nebo skalnaté podloží.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Dunaj ©  ARochau - Fotolia.com

Kanál Dunaj-Odra-Labe bude ekonomicky efektivní, uvádí studie

20.10. 08.00   Projekt vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe je podle ministerstva dopravy ekonomicky efektivní. Jako výhodné se jeví především propojení Dunaje s Odrou. Vyplývá to ze studie, kterou úřad připravoval. více >>>

Záruka na vrtané studny

11.10. 7:51   Podle §646 občanského zákoníku č. 40/1964 Sb. se na vrtané studny vztahovala stavební záruka 3 roky. Podle nového občanského zákoníku je to jinak. více >>>

Vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění

10.10. 1:14   Nejmenší vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění je stanovena podle druhu možného zdroje znečištění samostatně pro málo prostupné prostředí a pro prostupné prostředí. více >>>
Ilustrační obrázek, foto redakce

Revize rámcové směrnice o vodě – diskuse evropských odborníků na vodu

9.10.2018 | redakce
V současné době, dle schváleného plánu prací na období 2016 – 2018, má struktura implementace směrnice 5 tematických skupin: chemické látky ve vodním prostředí, podzemní vody, povodňová ochrana a oblast správy dat a reportingu.

Dešťovka – změny v programu

26.9.2018 | redakce
Až 55 tisíc Kč na zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady získají od 1. října 2018 domácnosti z celé ČR, nejen ty z úředně vyhlášených suchých oblastí. Nově se program Dešťovka také otevírá i lidem, kteří trvale žijí v rekreačních objektech.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška