Jak předejít zanášení kanalizační sítě

Datum: 18.3.2017 4:31  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

V dnešní době se převážná část kanalizačních sítí realizuje z plastových trub. Bohužel v řadě případů dochází k realizaci a volbě potrubního materiálu pouze na základě ceny, tedy prvotní investici.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Výsledkem je často systém vyžadující náročnější pokládku, časté opravy a vysoké náklady na údržbu během doby provozu.

Řešením může být systém s vysokou tuhostí, který pomáhá zamezit vzniku protispádů, případně deformacím a následnému zanášení. Tyto podmínky splňuje třívrstvý systém Quantum od společnosti Pipelife.

Potrubí má jedinečnou třívrstvou plnostěnnou konstrukci. Díky ní může být každá vrstva uzpůsobena své funkci. Výsledkem je vysokopevnostní potrubí nabízené v kruhových tuhostech SN12 a SN16, které pomáhá eliminovat problémy vyplývající z komplikovaných půdních poměrů, mimo jiné i přítomnosti podzemní vody.

Trubky Quantum jsou spojovány pomocí naformovaného hrdla s dvoubřitým těsněním s vnitřní výztuží. Používá mimo standardního vnějšího popisu také vnitřní značení, které usnadňuje identifikaci materiálu i po zasypání zeminou. Bílá vnitřní stěna zkvalitňuje kamerovou revizi.

Inovativní konstrukce stěny zaručuje extrémní odolnost proti abrazi a dovoluje pokládku i za nízké teploty (- 10 °C, nese symbol sněžné vločky).

Široká škála dimenzí DN 150 až DN 800 umožňuje použití jak pro splaškové, tak pro dešťové sítě.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Doporučení SZÚ pro sledování trichloraminu v bazénech

11.1.2018 | redakce dle zdroje
Na základě podnětu od provozovatelů bazénů vydal SZÚ – Národní referenční centrum pro pitnou vodu metodické stanovisko k otázce sledování obsahu trichloraminu ve vnitřním ovzduší bazénové haly a okolí.

Aké sú prietoky studenej a teplej vody v bytovom dome v Bratislave?

8.1.2018 | Ing. Milan Krafčík, doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
V článku jsou prezentovány výsledky experimentálního měření průtoků studené a teplé vody v rekonstruovaném potrubí bytového domu. Naměřené průtoky jsou porovnány s výpočtovými hodnotami podle norem STN 73 6655, DIN 1988-300 a s hodnotami vypočtenými výpočtovým programem. Výsledky lze aplikovat na optimalizaci návrhu vnitřních vodovodů a rovněž na optimalizaci dimenzování zařízení na přípravu teplé vody a jeho zdroje tepla.
diskuse: 1 příspěvek, 12.01.2018 13:29

Hospodaření s dešťovou vodou z pohledu krajinářské architektury

18.12.2017 | Lucie Pančíková, ZO ČSOP Koniklec
Horko má řadu negativních vlivů na zdraví. Jako účinný způsob, jak na situaci reagovat, se jeví zvýšení podílu ploch zeleně ve městě. Zeleň a její přítomnost ve městě je zásadní, aby velká města byla v budoucnu vůbec obyvatelná.

Systémy hospodaření s vodou

18.12.2017 | Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., katedra technických zařízení budov, ČVUT v Praze, fakulta stavební
Autor přednášky Systémy hospodaření s vodou, Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., stručně a přehledně shrnul, s čím je třeba počítat a co rozhoduje o smysluplném řešení využití odpadních vod včetně velmi aktuální problematiky vody dešťové.

Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

17.12. 1:37   Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje. více >>> (redakce podle webu Pravda o vodě)

Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo WAVIN EKOPLASTIK
logo ASIO
logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
logo MEA
logo GRUNDFOS
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Pražské tržnici vznikne Re-Use centrumKapucínský klášter v Žatci bude mít nové využitíThe Box: Minimalistické bydlení s maximem pohodlí v otevřeném prostoruVstupenka zdarma na veletrhy FOR Pasiv, Cesty dřeva 2018 a Střechy Praha