Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Nový kondenzační ohřívač vody John Wood ušetří provozovatelům až 11 tisíc korun ročně

Plynový ohřívač teplé vody John Wood Polaris pracuje s moderní kondenzační technologií ohřevu, díky které je až o 20 % úspornější než konvenční zařízení tohoto druhu. Kondenzační ohřev vody využívá i zbytkovou energii spalin, díky čemuž je tento ohřívač schopen ušetřit na nákladech za teplou vodu až 11 tisíc korun ročně. Nerezové provedení zásobníku a výměníku tepla navíc až dvojnásobně prodlužuje jeho životnost.

John Wood Polaris
John Wood Polaris

Zařízení John Wood Polaris je určeno pro odběrná místa s vyššími nároky na spotřebu teplé vody, jako jsou penziony, fitcentra, školy či hotely. Díky využití kondenzační technologie, která je založena na využití zbytkového tepla spalin, nabízí vysokou účinnost a dobrou ekonomiku provozu. Zatímco běžné plynové ohřívače pracují s účinností kolem 90 %, zařízení John Wood Polaris dosahuje účinnosti minimálně 106 %. Tím napomáhá provozovatelům snížit náklady na ohřev teplé vody o téměř 1 000 korun měsíčně.

„Díky použité technologii ohřeje John Wood Polaris oproti běžným plynovým ohřívačům až o 20 % teplé vody navíc. Provozovatelé tak mohou ušetřit nemalé náklady na ohřev teplé vody,“ sdělil Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která je výhradním distributorem ohřívačů John Wood Polaris na českém trhu. „Ohřívač využívá kondenzační technologii ohřevu teplé vody, která je založena na využití zbytkového tepla spalin. Ty se ve výměníku kondenzují, a tím předají vodě další energii navíc,“ doplnil Švantner.

Zásobník na vodu i výměník ohřívače jsou vyrobeny z nerezové oceli, zařízení má proto dlouhou životnost. Zatímco klasický ohřívač je nutné po 8 až 10 letech provozu vyměnit, John Wood Polaris může pracovat i dvojnásobnou dobu. Použité kvalitní materiály se sice odráží v mírně vyšší ceně celého zařízení, ta se však díky úporné technologii ohřevu provozovatelům vrátí v závislosti na odběru teplé vody během jednoho až dvou let.

„Velkou výhodou těchto ohřívačů jsou malé rozměry a zároveň i velký objem dodávek teplé vody, až 940 litrů za hodinu. Zatímco konvenční zařízení stejného výkonu mají objem okolo 750 litrů, ohřívač John Wood Polaris je mnohem kompaktnější, má objem pouze 129 litrů a daleko nižší hmotnost,“ sdělil Roman Švantner ze společnosti ENBRA, která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov. „Ohřívač může produkovat vodu o teplotě až 85 stupňů Celsia, což je u běžných zařízení této kategorie nemožné. Je tedy vhodný také pro průmyslové nasazení v technologických procesech, které vyžadují velmi horkou vodu,“ doplnil Švantner.

Ohřívač teplé vody John Wood POLARIS

  • Vysoká účinnost 106 % daná technologií ohřevu teplé vody
  • Úspora v nákladech na ohřev vody až 11 000 Kč ročně
  • Oproti konvenčním zařízením ohřeje o 20 % více teplé vody při stejné spotřebě paliva
  • Možnost nastavení výstupní teploty vody až na 85 °C
  • Téměř neomezená délka odkouření – u průměru kouřovodu 100 mm až 100 m
  • Minimální rozměry při velkém objemu dodávek teplé vody
  • Snadná montáž a servis
Srovnání nákladů na provoz zařízení John Wood POLARIS a konvenčního ohřívače ENBRA BGM80Q/BA
TypPořizovací cena
[Kč]
Délka ohřevu 5,5 m3 TV
[h]
Náklady na plyn na 1 den
[Kč]
Náklady na plyn na 1 rok
[Kč]
JW BGM80Q/BA80 9009,9014952 866
JW POLARIS 35118 0007,7411641 332

ENBRA, a.s.
logo ENBRA, a.s.

ENBRA, to je topení, chlazení a měření spotřeby vody. Dodáme Vám to, co potřebujete, nejlépe, jak umíme. Jsme jednička na trhu vodoměrů, jsme v první trojce na trhu měřičů tepla, rozumíme metrologii, umíme vyřešit vytápění i chlazení.