Reflex s novinkami do roku 2016

Evoluce zásobníkových ohřívačů TV
Datum: 22.3.2016  |  Organizace: REFLEX CZ, s. r. o.  |  Firemní článek

Reflex představuje nové řady svých ohřívačů a zásobníků vody. Hlavní inovací je použití kvalitnější izolace a s ní i nižší spotřeba energie. Kromě toho je možné zařízení Reflex nově ovládat na dálku přes mobilní aplikaci.

REFLEX CZ, s. r. o.
Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9

tel.:800 733 539, 272 090 311, fax: 272 090 308
e-mail:
web:www.reflexcz.cz

V souvislosti s novými požadavky již platné evropské směrnice ErP, která se dotýká mimo jiné akumulačních zásobníků a ohřívačů teplé vody, představuje Reflex na počátku roku 2016 nové řady zásobníkových ohřívačů vody Storatherm Aqua a akumulačních zásobníků Storatherm Heat. Změny doznalo zejména provedení izolace zásobníků. Snížení spotřeby energií u zásobníků znamená použití kvalitnější izolace.

Právě pro splnění nových požadavků vyvinul Reflex novou izolaci rECOflex.

Logo rECOflexPolyuretanová pěna s uzavřenou buňkou vytváří při vypěnění velké množství mikroskopických buněk tak malých, že prostup tepla a vlhkosti je dramaticky snížen. Zásobníky do 500 litrů jsou do této inovativní izolace kompletně zapěněny a tím vykazují velmi malé ztráty energie. Odolnost proti požáru odpovídá podle DIN 4102 třídě B2. U zásobníků větších objemů je použita snímatelná izolace z vysoce kvalitního syntetického rouna „Vlies“, která je opatřena krycí fólií ve volitelném barevném provedení. Všechny zásobníky do objemu 2000 litrů jsou již z výroby předizolovány, což usnadňuje nejen logistiku, ale i montáž na místě instalace. Optimalizace výrobního procesu a mimořádný podíl robotizace společně s vysokou sériovostí výroby umožnily koncové ceny pro český trh snížit i přes zachování již léta zavedené 5leté záruky.

 

Reflex Remote Control – vzdálený bezpečný přístup k vašemu zařízení Reflex


Novinkou pro rok 2016 je také rozšiřující modul pro vzdálenou komunikaci s řídícími jednotkami Reflex Remote Control. Modul pro montáž do aktuálních řídících jednotek Basic a Touch, jakož i starších řídících jednotek Servaco, umožňuje on-line komunikaci pomocí internetového připojení LAN anebo alternativně pomocí mobilních GSM sítí všech dostupných operátorů. Monitoring provozních stavů, včasný přenos všech poruchových hlášení, jakož i parametrizace z velínů servisních organizací či provozovatelů více zdrojů tepla, je samozřejmostí a umožňuje předvídat havarijní stavy ještě dříve, než skutečně nastanou. Instalace vzdáleného přístupu u provozovatelů zařízení pro udržování tlaku a odplyňování soustav v rámci servisního balíčku Reflex, jehož součástí je pravidelná roční kontrola, seřízení zařízení a následné prodloužení záruky na 5 i více let, je velmi výhodné řešení snižující nejen náklady na provoz, ale zejména zaručuje spolehlivost a bezpečnost provozu.


 

Reflex Fillsoft ZERO – demineralizace za cenu změkčování

S masovým nástupem kondenzační techniky, která je nyní v EU již prakticky povinností, se mnoho výrobců kotlů uchýlilo k využití hliníkových slitin při výrobě výměníků kotlů. Zejména nástěnné kotle při své kompaktní konstrukci a mnohdy s velmi subtilním dimenzováním kotlových výměníků vykazují zvýšenou citlivost na kvalitu a způsob úpravy topné vody. Jedinou možností, jak vyhovět mnohdy velmi striktním a často protichůdným provozním požadavkům výrobců, je úprava topné vody demineralizací. Reflex nově nabízí variantu svého léty osvědčeného zařízení pro změkčování vody Reflex Fillsoft i pro demineralizaci.

Stačí jen vyspecifikovat namísto vyměnitelných patron pro změkčování patrony ZERO s náplní pro demineralizaci. Jednoduché intuitivní zařízení pro hlídání vodivosti Fillquard umožňuje přenos informace obsluze o vyčerpání náplně a požadavku na její obnovu. Zařízení Fillsoft, principem známé většině topenářské veřejnosti, umožňuje velmi levně vyřešit úpravu vody pro kondenzační kaskády kotlů do výkonu cca 200 kW.

 

Datum: 22.3.2016
Organizace: REFLEX CZ, s. r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo WILO
logo MEA
logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
 
 

Aktuální články na ESTAV.czFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úkliduČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslítePražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvo