Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hygienický a trvale spolehlivý

REHAU dále zdokonaluje novou generaci systému RAUTITAN

Firma REHAU, dodavatel systémového řešení, rozšířil svůj univerzální instalační systém RAUTITAN pro vnitřní rozvody vody a vytápění o dodatečná řešení. Centrem pozornosti jsou nové fitinky RAUTITAN SX z vysoce kvalitní nerezové oceli. Tyto jsou hydraulicky optimalizovány a vykazují pouze nepatrné tlakové ztráty. Jsou tudíž ideální pro kruhové a průchozí rozvody, čímž je dosaženo vyšší kvality pitné vody v objektu.

Největší výzvou u instalací pitné vody je zajistit její stálou průtočnost. Neboť je-li voda v potrubí bez pohybu, otepluje se, a tím jsou vytvořeny ideální podmínky pro vývoj a růst mikroorganizmů. To se týká zejména méně používaných větví a odběrných míst jako např. WC pro hosty nebo přípojky pro zahradní hadice. V důsledku toho mohou vzniknout ložiska mikroorganizmů, která infikují celý systém.

Inovativní instalační systém

S cílem odstranění tohoto problému přichází firma REHAU s promyšleným řešením: nové fitinky RAUTITAN SX z vysocekvalitní nerezové oceli jsou hydraulicky optimalizovány a vykazují jen nepatrné tlakové ztráty. Jsou proto ideální pro kruhové a průchozí rozvody. Takovéto provedení rozvodů zajišťuje rovnoměrnou výměnu vody. Tlaková ztráta u RAUTITAN SX je až o 70 % nižší než u srovnatelně dimenzovaných instalací s T-kusy nebo rozdělovači. Navíc, lze požít potrubí menší dimenze s menším objemem vody.

Hodnoty Zeta jsou zvládnuty

Aby mohla voda v rozvodech téci prakticky bez překážky, zajišťuje speciální rozšiřovací technika u všech fitinků REHAU minimální zúžení průřezů v oblasti spojů. Tím je dosaženo velmi dobrých hodnot Zeta. U nové série z nerezové oceli jsou ještě zlepšeny pomocí hydraulicky optimalizovaných vnitřních kontur a zaoblených kluzných vnitřních poloměrů.

Aby projektování a výpočet mohly být prováděny ještě hospodárněji a rychleji, je na stránkách www.rehau.at/rautitan bezplatný kalkulátor hodnot Zeta, a tím lze několika kliknutími určit odpovídající tlakovou ztrátu u fitinků RAUTITAN při různých průtokových rychlostech.

Fitinky RAUTITAN SX z vysoce kvalitní nerezové oceli
Fitinky RAUTITAN SX z vysoce kvalitní nerezové oceli
RAUTITAN SX hydraulicky optimalizované fitinky vykazují pouze nepatrné tlakové ztráty
RAUTITAN SX hydraulicky optimalizované fitinky vykazují pouze nepatrné tlakové ztráty
Univerzální trubky RAUTITAN z PE-Xa včetně fitinků
Univerzální trubky RAUTITAN z PE-Xa včetně fitinků


REHAU, s.r.o.
logo REHAU, s.r.o.

Firma REHAU nabízí prémiová řešení na bázi polymerů. Pro oblast TZB dodáváme podlahové a stěnové vytápění/chlazení – trubky a technika spojování, systémové desky, regulace, rozdělovače; rozvody studené a teplé vody - instalace pitné vody, odhlučněná ...