Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tangit UNI-LOCK při utěsňování potrubí nahradí konopí i teflonovou pásku

Mnoho topenářů a instalatérů stále používá pro utěsňování potrubí tradiční materiály, jako je konopí. Ale je to opravdu taková výhoda? Nelpíme na tom jen proto, že jsme na práci s ním zvyklí? Okamžité použití, snadná a čistá práce a rychlost, to jsou atributy těsnicího vlákna Tangit UNI-LOCK.

Těsnicí vlákno Tangit UNI-LOCK je určené pro těsnění kovových i plastových závitů do maximálního vnějšího průměru 6“, pro připojení výpustných kohoutků a odboček potrubí a instalaci potrubí stlačeného vzduchu. Velmi snadno utěsní potrubí na pitnou i odpadní vodu, plyn, tlakový vzduch, průmyslové oleje i LPG.

Aplikace těsnicí pásky Tangit UNI-LOCK
Aplikace těsnicí pásky Tangit UNI-LOCK

Tangit UNI-LOCK je certifikován pro aplikaci ve styku s pitnou vodou. Odolává teplotám od -20°C do +130 °C a tlaku až 16 barů. Má schválené použití pro plyny I., II., III. třídy bez omezení, horkou vodu podle EN 751-2 a DIN 30660 prostřednictvím DVGW. Umožňuje rychlé nastavení výpustných kohoutků a okamžité utěsnění potrubí vody, plynu a stlačeného vzduchu.

Tangit UNI-LOCK utěsní potrubí na pitnou i odpadní vodu, plyn, tlakový vzduch, průmyslové oleje i LPG
Tangit UNI-LOCK utěsní potrubí na pitnou i odpadní vodu, plyn, tlakový vzduch, průmyslové oleje i LPG

Výhodou oproti konopí je rychlé použití, snadná a velmi jednoduchá aplikace a čistá práce. Vlákno není třeba nijak připravovat, po vytažení je ihned připravené, snadno se aplikuje a těsní okamžitě. Navíc umožňuje dodatečnou korekci závitu. Spolehlivě nahradí konopné vlákno a PTFE pásky. Jedno balení Tangit UNI-LOCK nahrazuje přibližně 20 rolí TeflonŸ pásky.

S Tangitem UNI-LOCK dosáhnete až o 55 % nižších nákladů, navíc je až o 45 % rychlejší než konopné těsnění (podle časové studie REFA).

Na trhu můžete nalézt několik druhů balení. Nejmenší balení je určené pro příležitostnou práci, v krabičce naleznete 20 m, středně velké balení obsahuje 80 m a pro profesionály je určeno balení se 160 + 20 m zdarma. 160 m balení stačí na 400 závitů (1/2" kovové závity).

Usnadněte si práci s profesionálem, těsnicím vláknem Tangit UNI-LOCK.

Více na www.tangit.cz.

 
 
Reklama