Jaké filtry na vodu jsou nejúčinnější pro odstraňování nečistot a usazenin?
Nečistoty ve vodě zhoršují její kvalitu, chuť i vůni, ale také poškozují spotřebiče, armatury, nebo dokonce ohrožují zdraví lidí. Jak na úpravu vody v domácnosti a podle čeho vybrat správný filtr?

Na trhu narazíte na celou řadu různých typů filtrů na vodu, přičemž každý je určen pro jiný typ znečištění. Abyste tedy vybrali správnou filtraci, musíte nejdřív znát složení vaší vody. To zjistíte buď u vodáren, anebo v případě vlastního zdroje pomocí rozboru vody z laboratoře.
Mezi nejčastější problémy s vodou patří:
Tvrdá voda
Tvrdá voda má vysoký obsah vápníku a hořčíku, tedy minerálů, které způsobují vodní kámen. Ten je nejen nevzhledný, ale také poškozuje baterie, pračky, myčky apod. V tvrdé vodě spotřebujete více čisticích a pracích prostředků. Tato voda navíc vysušuje pokožku a vlasy. Tvrdost vody odstraní změkčovač.
Iontové změkčovače jsou nejběžnější, pracují na bázi soli a minerály vyplavují do odpadu. Katalytické změkčovače minerály neodstraňují, pouze je promění na krystaly, čímž zabraňují vzniku vodního kamene.
Železitá voda
Nadměrným obsahem železa a manganu se nejčastěji vyznačuje studniční voda. Železitá voda způsobuje fleky, zanáší potrubí a má nepříjemnou chuť. Železo ve vodě způsobuje i růst kolonií železitých bakterií, které vytvářejí slizovitý povlak a zápach.
Železo z vody odstraní filtry na železo a mangan, které nežádoucí rozpuštěné kovy vysráží na nerozpustné a tyto částice poté zachytí.
Mechanické nečistoty
Voda s příměsí mechanických nečistot je zakalená a zanáší spotřebiče a potrubí. Řešením je mechanická filtrace vody. Jemné kaly z vody odstraní i uhlíkový filtr, který si navíc poradí i s rozpuštěnými škodlivými látkami včetně chloru.

Měřicí, regulační a topenářská technika. Technické poradenství a konzultace, velkoobchod i maloobchod, možnost osobního odběru.