Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Laufen CZ se zaměří na osvětu o šetrném zacházení s vodou

Téma úspory vody a udržitelnosti je pro společnost dlouhodobě klíčové, a proto se nyní rozhodla uspořádat sérii akcí zaměřených jak na žáky škol, tak na širokou veřejnost.

Světový den vody byl vyhlášen OSN v roce 1992 a jeho cílem je připomenout důležitost ochrany vodních zdrojů a šířit osvětu zaměřenou na udržitelné chování a nakládání s vodou. K této akci se pravidelně připojuje i společnost Laufen CZ. Jinak tomu nebude ani v letošním roce, kdy se společnost rozhodla uspořádat sérii vzdělávacích přednášek pro žáky základních a středních škol, které proběhnou v prostorách LAUFEN space Prague. „Série přednášek bude zahájena na jaře a pokračovat bude až do června. Pro děti jsou nachystány přednášky na téma, jak šetrně zacházet s vodou, které budou doplněny také o workshopy nebo setkání k tématu šedé vody,“ uvádí k chystané akci Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Vzdělávací akce bude po celou dobu podporována i dalšími aktivitami, které jsou zaměřeny nejen na žáky a studenty, ale i na širokou veřejnost. „Sérii přednášek bude doprovázet také fotosoutěž, která bude probíhat primárně na našich sociálních sítích a její ústřední myšlenkou bude téma „Voda je dar“. Současně se na našich profilech lidé dozví i další informace o šetrném zacházení s vodou. Soutěžní fotografie pak budou v období letních prázdnin vystaveny v galerii LAUFEN space Prague, kde zároveň bude připravena interaktivní úniková hra, která bude upozorňovat na nedostatek vody ve světě a důležitost její ochrany,“ zakončuje Iva Šedivá.


 
 
Reklama