Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Automatické dávkovače mýdla jsou centralizované

Stačí dát ruku na příslušné místo a bezkontaktně dostanete dávku mýdla.

S tímto způsobem vydávání se můžete setkat na vysoce frekventovaných veřejných místech, jako jsou například nákupní centra, multikina nebo i benzínové pumpy. Málokdo ale ví, jak přesně tato zařízení fungují.

V rámci zvýšení kvality hygieny se standardem stalo používání bezkontaktních baterií ve veřejném prostoru. Chceme-li však být důslední, měli bychom vedle bezkontaktního puštění vody získat i dávku mýdla bezkontaktně. Pokud je na veřejné toaletě například šest takových dávkovačů, není doplňován každý zvlášť. „Všechny jsou napojeny na jeden centrální zdroj mýdla. Ten je schopen obsloužit dva až šest nástěnných vydavačů najednou a pojme šest litrů mýdla,“ říká Pavel Rybka z české společnosti Sanela, která dávkovače mýdla vyrábí. Obsluha a údržba je pohodlnější a u šestimístného dávkovače dochází až v půlhodinové časové úspoře. Nemusí totiž každý dávkovač otvírat, omývat a kontrolovat.

Pokud náplň začne docházet, je na to systém schopen obsluhu upozornit rozsvícením kontrolky na víčku. Samotné doplnění probíhá bez jakékoliv demontáže. Dávkovač od Sanely SLZN 83E6 je z nerezového materiálu a navíc lze jeho parametry nastavit dálkovým ovladačem SLD 03. Standardně jedna a dávka mýdla teče 2,6 vteřiny. Rozsah záleží na rozhodnutí majitele, a dá se nastavit mezi 1,3 a 13 vteřinami.

Více informací


SANELA spol. s r.o.
logo SANELA spol. s r.o.

SANELA spol. s r.o. je předním českým výrobcem kompletního sortimentu sanitární elektroniky. Hlavním cílem společnosti je uspokojit vysoké nároky zákazníků na moderní sociální zařízení a jejich vybavení ve spojení s vysokou hygienou a komfortní obsluhou.

 
 
Reklama