Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odpadní teplo kondenzátu z výroby jako zdroj pro ohřev TUV a metody ukládání CO2

Jak využít odpadní teplo kondenzátu z výroby pro ohřev teplé vody v administrativní budově? Jak naložit s vyprodukovaným CO2, aby i firma jako je PREOL a.s. dokázala v budoucnosti dosáhnout uhlíkové neutrality?

Zatím posledním vítězem v rámci kurzu Young Energy Europe v ČR se stal Jak Bílek z firmy Preol. V roce 2020 získal ocenění za svůj projekt, který se zabýval dvěma oblastmi. V první části řešil, jak využít odpadní teplo kondenzátu z výroby pro ohřev teplé vody v administrativní budově.

Tento projekt by měl být v příštím roce realizován. V druhé zatím spíše vizionářské části svého projektu se zabýval možnostmi zachytávání a ukládání oxidu uhličitého, který jeho firma produkuje. O možných metodách ukládání CO2, ale i o mnohém dalším, uslyšíte v tomto podcastu.

  • Délka podcastu: 17 minut 28 sekund
  • Přehrát podcast #9
Česko-německá obchodní a průmyslová komora
logo Česko-německá obchodní a průmyslová komora

AHK Services s.r.o. jako 100% dceřiná společnost ČNOPK nabízí podporu a poradenství ve všech otázkách vstupu na nový trh. Globální značka DEinternational pak garantuje kvalitu a profesionální služby v síti německých zahraničních hospodářských komor (AHK).

 
 
Reklama