Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

V Praze je vody dostatek

Švihov i Kárané fungují bez problémů. Voda z vodovodu je vždy čerstvá u Vás doma – optimálně “uskladněná” v chladu a temnu ve vodovodním potrubí.

Zaručeně dobrá zdravotně nezávadná pitná voda Vám teče doma přímo z kohoutku.Zdroj PVK, a.s.

Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která pokrývá zhruba 75 procent spotřeby vody v metropoli, je plná a v pondělí ráno byla dokonce její hladina pět metrů nad přelivem, jenž má kótu 377 metrů nad mořem.

Bez problémů míří do hlavního města i voda z druhého zdroje – z Úpravny vody v Káraném. Ta využívá vodu z Jizery, která se upravuje infiltrací, a podzemní vodu z artézských studní.

Kvalita vody je v pořádku

I v těchto dnech ručí Pražské vodovody a kanalizace (PVK) za kvalitu pitné vody v metropoli. „Kvalitu vody kontrolujeme nepřetržitě, a to jak laboratorními analýzami, tak i on-line monitorovacími sondami, které jsou instalovány na strategických místech distribuce vody,“ zdůraznil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Bez omezení funguje i akreditovaná laboratoř PVK v Dykově ulici. „Pokud má zákazník pocit, že není něco s jeho vodou v pořádku, může se bez obav obrátit na naše odborníky v laboratoři. Ty vzorek odeberou, zkontrolují a v případě nějakých problémů poradí, jak je řešit,“ podotkl Mrázek.

Dodržujte pitný režim

Zaručeně dobrá zdravotně nezávadná pitná voda Vám teče doma přímo z kohoutku. Ušetříte si námahu, čas i peníze, a zároveň Vám odpadá starost s likvidací použitých PET lahví. Voda z vodovodu je mnohem přátelštější k životnímu prostředí než balená voda.

Voda z vodovodu je:
  • zdravotně nezávadná - podléhá četnější a v některých parametrech přísnější kontrole kvality než kontroly balené vody, o kvalitě vody ve veřejném vodovodu má právo každý spotřebitel být informován, a to v úplném rozsahu parametrů daných platnou legislativou
  • vždy čerstvá u Vás doma – optimálně “uskladněná” v chladu a temnu ve vodovodním potrubí
  • šetříte přírodu – odpadá přeprava kamiony, potřeba skladování a likvidace neekologického odpadu
  • šetříte své zdraví – nenosíte těžké balíky vody

 
 
Reklama