Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Využití dešťové vody a hospodaření - AFRISO

Datum: 21.1.2019 4:24  |  Organizace: AFRISO, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Systém na splachování dešťovou vodou v období menších srážek má jednu nevýhodu. Dojde-li voda v nádrži, tak se musí přepnout ručně na vodovodní řád nebo dopustit nádrž vodou z vodovodního řádu.

AFRISO, s.r.o.
Komerční 520
25101 Nupaky

tel.:272 953 636
e-mail:
web:www.afriso.cz

Využití dešťové vody a hospodaření - AFRISO

Využívání dešťové vody má velký potenciál, který si dnes uvědomuje více lidí. Je to i díky dotačním programům, které jsou dnes hojně medializované. Tato podpora se týká systémů pro využívání srážkové vody jak pro zálivku zahrady, splachování toalet tak i pro další využití vody, kdy se dešťová voda přečistí s následným využitím. Pro ty, kteří využívají dešťovou vodu i na splachování máme léty ověřený systém. Jedná se o zařízení na doplňování nádrží na dešťovou vodu RENA.

Tento systém umožňuje využívat hospodárně dešťovou a pitnou vodu. V období méně četných srážek vám může dojít dešťová voda. Naše jednotka dokáže automaticky rozpoznat nízký stav hladiny a doplnit nádrž o minimální objem, který potřebujete např. na splachování WC. Nedochází tak, k doplnění nádrže o celý její objem. Je to pro případ, aby byl prostor pro doplnění nádrže o dešťovou vodu v případě srážek a celý systém na dešťovou vodu měl pak smysl. Celý systém pracuje samostatně a nevyžaduje žádnou údržbu. Kromě výhody ekonomického využívání má tato jednotka i výhodu v tom, že dokáže rozeznat poškozenou nádrž nebo vstupní potrubí do nádrže.

Výhody:

  • automatický systém pro zajištění dostatku vody pro systémy využívající systémy dešťovou vodu např. pro závlahy, splachování WC atd.
  • jednoduchá a rychlá montáž
  • ochrana čerpadla či domácích vodáren
  • ochrana při porušení nádrže nebo rozvodu vody
  • ochrana elektromagnetického ventilu
  • ekonomická návratnost investice

Více informací na stránkách: eshop.afriso.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace