Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Trendy v ohřívání vody

Datum: 28.9.2018 4:22  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Dar teplé vody, který si můžeme užívat kdykoli otočíme kohoutkem a potřebujeme si vyčistit zuby, umýt ruce či osprchovat se, to je komfort moderní doby, který však není zadarmo.

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Trendy v ohřívání vody

Dar teplé vody, který si můžeme užívat kdykoli otočíme kohoutkem a potřebujeme si vyčistit zuby, umýt ruce či osprchovat se, to je komfort moderní doby, který však není zadarmo. Abyste si mohli této slasti užívat kdykoli potřebujete a zároveň jste nezruinovali rodinný rozpočet, přinášíme vám pár tipů v trendech ohřevu teplé užitkové vody.

Plynový ohřívač vody

Máte-li již do domu či bytu zaveden plyn a rovnou s ním i vytápíte, je ohřev užitkové vody plynovým ohřívačem vody rozhodně dobrou volbou. Vybírat můžete z velmi známých plynových průtokových ohřívačů vody, ale také plynových zásobníkových ohřívačů vody i kondenzačních kotlů se zásobníkem, který je ohříván kotlem. Průtokové ohřívače na plyn – oblíbené karmy - jsou vhodnější do domácností s menším počtem osob. Je-li vás doma více, hospodárnější jsou pro vás kondenzační plynové kotle pro ohřev vody nebo plynové zásobníkové ohřívače teplé vody.

Elektrický ohřívač vody

Pokud je vám bližší ohřívat vodu elektrickou energií i zde máte na výběr mezi průtokovým a zásobníkovým ohřívačem. Průtokové modely ohřívající vodu díky elektřině umožňují ohřívat vodu přímo. Jsou malé, snadno je tak zakomponujete i do miniaturní koupelny a instalovat je můžete i nad kuchyňskou linku či pod umyvadlo. Teplou vodu máte doslova lusknutím prstu a navíc bez tepelných ztrát. Elektrické zásobníkové ohřívače vody umožňují zvolit si čas pro ohřev vody, a vy tak můžete ušetřit díky provozu elektrického ohřívače v době tzv. nízkého tarifu. Rozhodně však nešetřete na volbě přístroje. Měl by mít dostatečnou kapacitu zásobníku a také kvalitní izolaci tak, aby udržela co nejlépe teplou vodu.

Svěřte se přírodě

I příroda má sílu a moc ohřát vám vodu pro vaši rodinou pohodu. Máte-li dům vybaven tepelným čerpadlem jste jen krůček k tomu, velmi efektivně, ekologicky a ekonomicky využít jej i k ohřevu vody. Tepelné čerpadlo můžete k ohřevu využívat celoročně. Zajímavou a stále žádanou alternativou je i ohřev teplé vody pro domácnost pomocí solárních kolektorů. Nezapomeňte dobře propočítat průměrnou spotřebu vody na každého člena rodiny a adekvátně zvolit potřebnou plochu kolektoru. Pro dny kdy je sluneční aktivita nižší, je pak dobré solární kolektory doplnit o elektrický či plynový průtokový ohřívač vody.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Ilustrační obrázek, potrubí termálních pramenů Podhájská Slovensko, foto D. Kopačková, redakce

Co je Česká asociace hydrogeologů

15.1. 17:14   Česká asociace hydrogeologů (ČAH) vypracovává Metodické pokyny k řešení různých hydrogeologických problémů a postupů a koordinuje svou činnost s profesními asociacemi ostatních oborů užité geologie v ČR. více >>>

Směs splaškových, srážkových a dalších vod v jednotné kanalizaci je odpadní voda

14.1.2019 | redakce dle sdělení MŽP
V žádném případě se nejedná o nový fakt – pokud jsou odpadní vody vyčištěné, vypouštěné z čistírny odpadních vod (ČOV), je naprosto zjevné, že stejný charakter musí mít i voda na ČOV přitékající, tedy voda tekoucí jednotnou nebo splaškovou kanalizací.
Lipno © caocao191 - Fotolia.com

Srážky pomohly řekám v povodí Vltavy, nádrže se plní

12.1.2019 | ČTK, redakce
Prosincové a lednové srážky pomohly tokům v povodí Vltavy. Po loňském suchém roku jsou nyní na dlouhodobých průměrech.
Historický Cizinecký vstup do veřejné kanalizace pod Staroměstským náměstím, foto D.Kopačková, redakce

Novela vodního zákona a zvyšování vodného a stočného

12.1.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Žádné zvyšování vodného a stočného není nutné, aneb demagogie SOVAK pokračuje – takto zní nadpis komentáře MŽP, který vysvětluje novelou zákona požadovaný monitoring množství i kvality vod v odlehčovacích komorách. Doplňujeme i odkaz na k tématu zajímavou polemiku nadačního fondu PRAVDA O VODĚ.

Pitná voda téměř kdekoliv, to je S.A.W.E.R. s rozšířením WatiMin

12.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vodu lze získat ze vzduchu i v pouštních oblastech. A jak je řečeno v článku, tak může být i pitná.