Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Trendy v ohřívání vody

Datum: 28.9.2018 4:22  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Dar teplé vody, který si můžeme užívat kdykoli otočíme kohoutkem a potřebujeme si vyčistit zuby, umýt ruce či osprchovat se, to je komfort moderní doby, který však není zadarmo.

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Trendy v ohřívání vody

Dar teplé vody, který si můžeme užívat kdykoli otočíme kohoutkem a potřebujeme si vyčistit zuby, umýt ruce či osprchovat se, to je komfort moderní doby, který však není zadarmo. Abyste si mohli této slasti užívat kdykoli potřebujete a zároveň jste nezruinovali rodinný rozpočet, přinášíme vám pár tipů v trendech ohřevu teplé užitkové vody.

Plynový ohřívač vody

Máte-li již do domu či bytu zaveden plyn a rovnou s ním i vytápíte, je ohřev užitkové vody plynovým ohřívačem vody rozhodně dobrou volbou. Vybírat můžete z velmi známých plynových průtokových ohřívačů vody, ale také plynových zásobníkových ohřívačů vody i kondenzačních kotlů se zásobníkem, který je ohříván kotlem. Průtokové ohřívače na plyn – oblíbené karmy - jsou vhodnější do domácností s menším počtem osob. Je-li vás doma více, hospodárnější jsou pro vás kondenzační plynové kotle pro ohřev vody nebo plynové zásobníkové ohřívače teplé vody.

Elektrický ohřívač vody

Pokud je vám bližší ohřívat vodu elektrickou energií i zde máte na výběr mezi průtokovým a zásobníkovým ohřívačem. Průtokové modely ohřívající vodu díky elektřině umožňují ohřívat vodu přímo. Jsou malé, snadno je tak zakomponujete i do miniaturní koupelny a instalovat je můžete i nad kuchyňskou linku či pod umyvadlo. Teplou vodu máte doslova lusknutím prstu a navíc bez tepelných ztrát. Elektrické zásobníkové ohřívače vody umožňují zvolit si čas pro ohřev vody, a vy tak můžete ušetřit díky provozu elektrického ohřívače v době tzv. nízkého tarifu. Rozhodně však nešetřete na volbě přístroje. Měl by mít dostatečnou kapacitu zásobníku a také kvalitní izolaci tak, aby udržela co nejlépe teplou vodu.

Svěřte se přírodě

I příroda má sílu a moc ohřát vám vodu pro vaši rodinou pohodu. Máte-li dům vybaven tepelným čerpadlem jste jen krůček k tomu, velmi efektivně, ekologicky a ekonomicky využít jej i k ohřevu vody. Tepelné čerpadlo můžete k ohřevu využívat celoročně. Zajímavou a stále žádanou alternativou je i ohřev teplé vody pro domácnost pomocí solárních kolektorů. Nezapomeňte dobře propočítat průměrnou spotřebu vody na každého člena rodiny a adekvátně zvolit potřebnou plochu kolektoru. Pro dny kdy je sluneční aktivita nižší, je pak dobré solární kolektory doplnit o elektrický či plynový průtokový ohřívač vody.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody

20.3. 1:50   22. března 2019 se v Praze bude konat tisková konference v rámci odborného setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody. více >>>
Černé odběry vody a produkce odpadních vod, ilustrační obrázek, zdroj PVK, a.s.

Pražské vodovody a kanalizace hledají potenciální černé odběry

15.3.2019 | redakce podle tiskové zprávy PVK, a.s.
Z celkových 273 případů nelegálních produkce odpadních vod jich pracovníci PVK prokázali 81 %. U černých odběrů vody firma prošetřila 228 případů a prokázala 76 %.

70 vodovodních škod za den jako motiv bonusu pojišťovny

10.3.2019 | redakce podle informací České pojišťovny
Česká pojišťovna bojuje proti vodovodním škodám. K pojištění bytu dává nerezové hadičky. Dobré je zvážit i koncepční technické řešení pro předcházení vytopení, příp. monitoring spotřeby.

Cenou za odsolování je přebytek solanky

20.2.2019 | Carolyn Fortuna, Clean Technica.com, překlad: Petra Šrubařová
Odsolování je jednou z cest, jak získat dostatek pitné vody v jinak suchých oblastech. Jeho hlavním negativem je nadbytek odpadní solanky.

Česká asociace hydrogeologů připomínkovala novelu vodního zákona

18.2.2019 | RNDr. Petr Čížek, Česká asociace hydrogeologů (ČAH), Vlastimil Růžička, redakce
Letité spory jsou často u studní, které provádějí na počkání bez stavebního povolení a bez účasti geologa mnozí vrtaři. Česká asociace hydrogeologů (ČAH) připomínkuje připravovanou novelu vodního zákona zaměřenou na boj proti suchu.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace