Aktualizovaný návod k hodnocení zdravotních rizik

Datum: 10.6.2018 3:51  |  Autor: redakce  |  Zdroj: Státní zdravotní ústav, Oddělení hygieny vody a Národní referenční centrum pro pitnou vodu

Dne 16.4.2018 byl vydán aktualizovaný autorizační návod k hodnocení zdravotního rizika expozice chemickým látkám v pitné vodě.

Metoda hodnocení zdravotních rizik zaujímá v současné době důležité místo v ochraně veřejného zdraví a má pro to i odpovídající legislativní zakotvení (např. zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, v platném znění). Jednou z oblastí častého uplatnění je hodnocení rizika z expozice chemickým látkám v životním prostředí, včetně pitné vody.

Přestože metoda je poměrně dobře standardizována a oprávnění provádět hodnocení zdravotních rizik podle zákona o ochraně veřejného zdraví mají vedle pracovníků krajských hygienických stanic jen fyzické osoby, které jsou držiteli osvědčení o autorizaci, vzhledem k množství používaných prom ěnných při výpočtu (kvantifikaci) rizika mohou teoreticky nastat případy, že stejná nebo obdobná expoziční situace bude různými osobami rozdílně posouzena.

Aktualizovaný návod k hodnocení zdravotních rizik

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Umyvadla II

20.6.2018 | Zdeňka Dřevojánková
Druhý díl seriálu je věnován rozdělení umyvadel podle materiálu, podle velikosti, zmiňuje i umyvadla pro handicap a umyvadla v dopravních prostředcích.
© sergeevspb - Fotolia.com

Valašské Klobouky podpoří zasakování dešťové vody ve městě

19.6. 16:50   Radnice ve Valašských Kloboukách na Zlínsku začala s úpravami, které podpoří zasakování dešťové vody ve městě. V ulicích například přeruší některé obrubníky, aby mohla voda odtékat do zelených ploch. více >>>

Návaznost staveb na terén a správné řešení kanalizace přívalové deště prověří

17.6. 2:01   Připomínáme video a článek Přívalové deště prověřují kvalitu staveb. Zatopené suterény jsou často důsledkem chyb v projektu, změn v rámci výstavby a šetření investorů na nesprávném místě. více >>>

Umyvadla I

13.6.2018 | Zdeňka Dřevojánková
Umyvadlo je zařizovací předmět s jasným určením, který se vyskytuje v bytech, domech, průmyslových a zemědělských objektech ale i dopravních prostředcích. První díl seriálu popisuje počet, požadavky, umístění, rozdělení umyvadel podle montáže a podle konstrukce a tvaru.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace

logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo WILO
logo MEA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘíčanští zastupitelé nesouhlasí s výstavbou sídliště pro 400 lidíŘím jako na dlani. Model města si objednal Mussolini. Dokončen byl dlouho po válceVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?