Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vhodné stěrky do koupelen

Datum: 16.4.2018 15:46  |  Autor: redakce podle firemních materiálů

Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou.

Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Pokud je stěrka realizována z materiálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, je to problém, zejména dlouhodobě. Nalakovaná plocha odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vznik, pokud stěrka praskne, voda začně vzlínat pod lak, vzniknou mokré mapy, později puchýřky, které následně odpadnou. Podobné poruchy jsou časté zejména v místě napojení stěny na podlahu.

Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je schopna překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.

"Na mnoha webových prezentacích je možno vidět koupelny navržené např. z Pandoma, Benátského štuku a jiných nasákavých materialů. Dle našeho profesionálního mínění se jedná o velkou chybu. Takovéto koupelny jsou pěkné pouze po dokončení. Výrobci těchto technik je nedoporučují používat do míst, jako jsou sprchové kouty - jistě vědí proč," uvádí web Němec s.r.o.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Dunaj ©  ARochau - Fotolia.com

Kanál Dunaj-Odra-Labe bude ekonomicky efektivní, uvádí studie

20.10. 08.00   Projekt vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe je podle ministerstva dopravy ekonomicky efektivní. Jako výhodné se jeví především propojení Dunaje s Odrou. Vyplývá to ze studie, kterou úřad připravoval. více >>>

Záruka na vrtané studny

11.10. 7:51   Podle §646 občanského zákoníku č. 40/1964 Sb. se na vrtané studny vztahovala stavební záruka 3 roky. Podle nového občanského zákoníku je to jinak. více >>>

Vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění

10.10. 1:14   Nejmenší vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění je stanovena podle druhu možného zdroje znečištění samostatně pro málo prostupné prostředí a pro prostupné prostředí. více >>>
Ilustrační obrázek, foto redakce

Revize rámcové směrnice o vodě – diskuse evropských odborníků na vodu

9.10.2018 | redakce
V současné době, dle schváleného plánu prací na období 2016 – 2018, má struktura implementace směrnice 5 tematických skupin: chemické látky ve vodním prostředí, podzemní vody, povodňová ochrana a oblast správy dat a reportingu.

Dešťovka – změny v programu

26.9.2018 | redakce
Až 55 tisíc Kč na zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady získají od 1. října 2018 domácnosti z celé ČR, nejen ty z úředně vyhlášených suchých oblastí. Nově se program Dešťovka také otevírá i lidem, kteří trvale žijí v rekreačních objektech.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška