Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vhodné stěrky do koupelen

Datum: 16.4.2018 15:46  |  Autor: redakce podle firemních materiálů

Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou.

Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Pokud je stěrka realizována z materiálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, je to problém, zejména dlouhodobě. Nalakovaná plocha odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vznik, pokud stěrka praskne, voda začně vzlínat pod lak, vzniknou mokré mapy, později puchýřky, které následně odpadnou. Podobné poruchy jsou časté zejména v místě napojení stěny na podlahu.

Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je schopna překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.

"Na mnoha webových prezentacích je možno vidět koupelny navržené např. z Pandoma, Benátského štuku a jiných nasákavých materialů. Dle našeho profesionálního mínění se jedná o velkou chybu. Takovéto koupelny jsou pěkné pouze po dokončení. Výrobci těchto technik je nedoporučují používat do míst, jako jsou sprchové kouty - jistě vědí proč," uvádí web Němec s.r.o.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, potrubí termálních pramenů Podhájská Slovensko, foto D. Kopačková, redakce

Co je Česká asociace hydrogeologů

15.1. 17:14   Česká asociace hydrogeologů (ČAH) vypracovává Metodické pokyny k řešení různých hydrogeologických problémů a postupů a koordinuje svou činnost s profesními asociacemi ostatních oborů užité geologie v ČR. více >>>

Směs splaškových, srážkových a dalších vod v jednotné kanalizaci je odpadní voda

14.1.2019 | redakce dle sdělení MŽP
V žádném případě se nejedná o nový fakt – pokud jsou odpadní vody vyčištěné, vypouštěné z čistírny odpadních vod (ČOV), je naprosto zjevné, že stejný charakter musí mít i voda na ČOV přitékající, tedy voda tekoucí jednotnou nebo splaškovou kanalizací.
Lipno © caocao191 - Fotolia.com

Srážky pomohly řekám v povodí Vltavy, nádrže se plní

12.1.2019 | ČTK, redakce
Prosincové a lednové srážky pomohly tokům v povodí Vltavy. Po loňském suchém roku jsou nyní na dlouhodobých průměrech.
Historický Cizinecký vstup do veřejné kanalizace pod Staroměstským náměstím, foto D.Kopačková, redakce

Novela vodního zákona a zvyšování vodného a stočného

12.1.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Žádné zvyšování vodného a stočného není nutné, aneb demagogie SOVAK pokračuje – takto zní nadpis komentáře MŽP, který vysvětluje novelou zákona požadovaný monitoring množství i kvality vod v odlehčovacích komorách. Doplňujeme i odkaz na k tématu zajímavou polemiku nadačního fondu PRAVDA O VODĚ.

Pitná voda téměř kdekoliv, to je S.A.W.E.R. s rozšířením WatiMin

12.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vodu lze získat ze vzduchu i v pouštních oblastech. A jak je řečeno v článku, tak může být i pitná.