Vhodné stěrky do koupelen

Datum: 16.4.2018 15:46  |  Autor: redakce podle firemních materiálů

Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou.

Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Pokud je stěrka realizována z materiálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku, je to problém, zejména dlouhodobě. Nalakovaná plocha odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vznik, pokud stěrka praskne, voda začně vzlínat pod lak, vzniknou mokré mapy, později puchýřky, které následně odpadnou. Podobné poruchy jsou časté zejména v místě napojení stěny na podlahu.

Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Je schopna překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Betonepox® je k dostání ve stovkách odstínů.

"Na mnoha webových prezentacích je možno vidět koupelny navržené např. z Pandoma, Benátského štuku a jiných nasákavých materialů. Dle našeho profesionálního mínění se jedná o velkou chybu. Takovéto koupelny jsou pěkné pouze po dokončení. Výrobci těchto technik je nedoporučují používat do míst, jako jsou sprchové kouty - jistě vědí proč," uvádí web Němec s.r.o.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Životní jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

12.7.2018 | doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Katedra TZB SvF STU Bratislava
Profesor Valášek je známy ako autor mnohých monografií, odborných knižných publikácií, ako napr. „Zdravotnotechnické zariadenia a inštalácie (2001),“ a „Zdravotnotechnické zariadenia budov (2005)“ vydané vydavateľstvom Jaga na Slovensku aj v Čechách.
Carlsberg, retenční nádrže jako předzahrádky v nové zástavbě. Foto: Lucie Pančíková

Hospodaření s dešťovou vodou a zeleň Hamburku a Kodaně

11.7.2018 | Lucie Pančíková, ZO ČSOP Koniklec
Hamburk zastavuje volné plochy. U zeleně je kladen o to větší důraz na kvalitu a hledají se nové možnosti, např. využitím zelených střech nebo dešťové hřiště. Kodaň je ve fázi velké adaptace na klimatickou změnu a připravuje podzemní i nadzemní struktury např. na vysoké teploty a přívalové deště.

Nová evropská norma pro využití srážkových vod

9.7.2018 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
V lednu 2018 byla vydána nová evropská norma EN 16941-1 „Systémy pro využití nepitné vody na místě – Část 1: Systémy pro využití dešťových vod“. Tato evropská norma bude v ČR vydána v červenci 2018 vyhlášením v anglickém znění.
© Peter Atkins - Fotolia.com

Ostrava testuje nanotechnologie v distribuci vody

5.7. 10:20   Společnost Ostravské vodárny a kanalizace testuje použití nanotechnologií při distribuci pitné vody. Ve vodojemu v Ostravě-Hošťálkovicích byl nastříkán nátěr na bázi nanotechnologie s obsahem titanu. více >>>
Jiří Lipold, technický ředitel společnosti Čevak

Odběratelé v ČR za posledních 25 let výrazně snížili svou spotřebu pitné vody

2.7.2018 | E.ON Česká republika, s.r.o.
V rozhovoru s technickým ředitelem Čevak o vodě a úsporách najdete např.: ČOV s kogenerací pro spalování kalového bioplynu jsou schopné pokrýt velkou část své spotřeby elektrické energie vlastní výrobou. Přesměrování 1ha zpevněných ploch a střech mimo kanalizaci může znamenat významnou úsporu.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSenát podpořil výstavbu dálnice mezi Brnem a Moravskou TřebovouCentrální evidence zeleně v New Yorku ukazuje lidem důležitost stromů ve městěUpevnění bodů záchytného systémuStát letos rekordně podpoří stavbu cyklostezek, přibude 50,1 km