Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

Datum: 17.12.2017 1:37  |  Organizace: redakce podle webu Pravda o vodě  |  Zdroj: pravdaovode.cz

Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje.

Komentář ke snížení cen vody z projektu Pravda o vodě:

V roce 2004 z Vodovodů a kanalizací Zlín (VaK Zlín) politici prodali, pronajali a bezúplatně vyvedli do společnosti Moravská vodárenská, která je součástí koncernu Veolia, vše co vydělává. Proces proběhl protiprávně, akcionáři z řad měst a obcí byli podvedeni, někteří k tomu byli dokonce finančně motivováni (město Zlín cca 30 mil.). Toto potvrdil pravomocně Vrchní soud v Olomouci koncem roku 2016.

Cena vodného a stočného od té doby letěla nahoru a zanedlouho byla daleko nejvyšší v celém kraji a málem v celé republice. V roce 2010 přišel první rozsudek, že jde o protiprávní tunel. Vedení vodárny Zlín se proti rozsudku odvolalo, ale po dohodě s největším akcionářem vodáren, městem Zlín, které za tunel i drahou vodu nese největší odpovědnost, další růst cenu vody raději začalo brzdit, protože to byla politická sebevražda.

V roce 2017 nabyl právní moci rozsudek, který potvrzuje, že Veolie má vodu v rukou díky protiprávnímu komplotu, na kterém se podílelo mimo jiné město Zlín a vedení Vaku Zlín.

Cena vody na Zlínsku zlevní o jednu korunu

""Fantastický” pokles ceny ovšem přišel až poté, co jsem spolu s Otrokovicemi a Fryštákem po 13 letech u soudu dokázal, že Veolie prodává vodu na Zlínsku díky protiprávnímu komplotu, do kterého bylo zapojeno město Zlín vedení Vaku Zlín, což potvrdil pravomocně soud. Sleva o 1 korunu to je úspěch jen pro cizince, ne pro občany," říká na webu Pravda o vodě Radek Novotný a pokračuje:
"Pokud víte, že od roku 2004 do roku 2017, kdy je voda v rukou Veolie, vzrostla cena vody z 39,5 v roce 2004, na 86,71 v roce 2017, tj. o 47 Kč, nepochybujete, že sleva o 1 Kč je populismus. Že se pokouší udělat z lidí hlupáky. Spoléhají na to, že lidé nemají informace. Město se snaží zamaskovat zvrhlost, kterou na lidech léta páchá. Vždyť aby se cena vody na Zlínsku dostala na úroveň ceny vody v sousední Kroměříži, museli primátor Zlína Adámek (STAN) a šéf Vaku Zlín Březík udržet na uzdě Veolii a 11 let musí cena vody klesat o jednu korunu."


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hodnocení stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018

21.3.2019 | redakce ze zprávy ČHMÚ
Z vyhodnocení dat je zřejmé, že zima nedokázala deficit z roku 2018 zaplnit a stav zásob podzemních vod je zejména v nižších polohách před začátkem vegetační sezóny velmi nepříznivý, a to i ve srovnání se situací na začátku roku 2018.

Setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody

20.3. 1:50   22. března 2019 se v Praze bude konat tisková konference v rámci odborného setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody. více >>>
Černé odběry vody a produkce odpadních vod, ilustrační obrázek, zdroj PVK, a.s.

Pražské vodovody a kanalizace hledají potenciální černé odběry

15.3.2019 | redakce podle tiskové zprávy PVK, a.s.
Z celkových 273 případů nelegálních produkce odpadních vod jich pracovníci PVK prokázali 81 %. U černých odběrů vody firma prošetřila 228 případů a prokázala 76 %.

70 vodovodních škod za den jako motiv bonusu pojišťovny

10.3.2019 | redakce podle informací České pojišťovny
Česká pojišťovna bojuje proti vodovodním škodám. K pojištění bytu dává nerezové hadičky. Dobré je zvážit i koncepční technické řešení pro předcházení vytopení, příp. monitoring spotřeby.

Cenou za odsolování je přebytek solanky

20.2.2019 | Carolyn Fortuna, Clean Technica.com, překlad: Petra Šrubařová
Odsolování je jednou z cest, jak získat dostatek pitné vody v jinak suchých oblastech. Jeho hlavním negativem je nadbytek odpadní solanky.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace