Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

Datum: 17.12.2017 1:37  |  Organizace: redakce podle webu Pravda o vodě  |  Zdroj: pravdaovode.cz

Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje.

Komentář ke snížení cen vody z projektu Pravda o vodě:

V roce 2004 z Vodovodů a kanalizací Zlín (VaK Zlín) politici prodali, pronajali a bezúplatně vyvedli do společnosti Moravská vodárenská, která je součástí koncernu Veolia, vše co vydělává. Proces proběhl protiprávně, akcionáři z řad měst a obcí byli podvedeni, někteří k tomu byli dokonce finančně motivováni (město Zlín cca 30 mil.). Toto potvrdil pravomocně Vrchní soud v Olomouci koncem roku 2016.

Cena vodného a stočného od té doby letěla nahoru a zanedlouho byla daleko nejvyšší v celém kraji a málem v celé republice. V roce 2010 přišel první rozsudek, že jde o protiprávní tunel. Vedení vodárny Zlín se proti rozsudku odvolalo, ale po dohodě s největším akcionářem vodáren, městem Zlín, které za tunel i drahou vodu nese největší odpovědnost, další růst cenu vody raději začalo brzdit, protože to byla politická sebevražda.

V roce 2017 nabyl právní moci rozsudek, který potvrzuje, že Veolie má vodu v rukou díky protiprávnímu komplotu, na kterém se podílelo mimo jiné město Zlín a vedení Vaku Zlín.

Cena vody na Zlínsku zlevní o jednu korunu

""Fantastický” pokles ceny ovšem přišel až poté, co jsem spolu s Otrokovicemi a Fryštákem po 13 letech u soudu dokázal, že Veolie prodává vodu na Zlínsku díky protiprávnímu komplotu, do kterého bylo zapojeno město Zlín vedení Vaku Zlín, což potvrdil pravomocně soud. Sleva o 1 korunu to je úspěch jen pro cizince, ne pro občany," říká na webu Pravda o vodě Radek Novotný a pokračuje:
"Pokud víte, že od roku 2004 do roku 2017, kdy je voda v rukou Veolie, vzrostla cena vody z 39,5 v roce 2004, na 86,71 v roce 2017, tj. o 47 Kč, nepochybujete, že sleva o 1 Kč je populismus. Že se pokouší udělat z lidí hlupáky. Spoléhají na to, že lidé nemají informace. Město se snaží zamaskovat zvrhlost, kterou na lidech léta páchá. Vždyť aby se cena vody na Zlínsku dostala na úroveň ceny vody v sousední Kroměříži, museli primátor Zlína Adámek (STAN) a šéf Vaku Zlín Březík udržet na uzdě Veolii a 11 let musí cena vody klesat o jednu korunu."


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, zdroj TZB-info, článek autorky doc. Ing. Zdeňka Lhotáková, CSc.

Saunování - součást wellness

18.4. 1:48   Sauna může být ve vyčleněné místnosti nebo jako kabina, kterou lze umístit kamkoli. Jaká teplota a vlhkost je v sauně? Ale wellness koupelny již nejsou jen o vířivkách, saunách a aroma sprchách. více >>>
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Vhodné stěrky do koupelen

16.4. 15:46   Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou. více >>>

Rámec národního programu životní prostředí pro období 2018–2020

9.4.2018 | Státní fond životního prostředí
Tento Rámec Národního programu Životní prostředí (dále jen „Rámec“) je nadstavbou dokumentu Národní program Životní prostředí. Rámec zavádí prioritní témata, která budou předmětem podpory z Národního programu Životní prostředí (dále jen „NPŽP“) v následujícím tříletém období.

Zpřísnění emisních limitů NOx u ohřívačů vody

4.4.2018 | Český plynárenský svaz
Úroveň emisí oxidů dusíku produkovaných konvenčními ohřívači vody, které používají plynná paliva, je zmíněným nařízením stanovena ve výši max. 56 mg/kWh spotřebovaného paliva vyjádřeného jako spalné teplo.

Možnosti úspor při přípravě teplé vody a vytápění

28.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zvolit optimální kombinaci zdroje tepla a zásobníku na přípravu teplé vody vyžaduje podrobnou analýzu provozních parametrů zdroje tepla, tak analýzu odběru teplé vody. Tento proces řeší nově vyvíjený software.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo RAYCHEM
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo WILO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostoryZájem firem a odborné veřejnosti o oblast šetrného stavebnictví rosteTřetina Čechů netuší, v jaké energetické třídě je jejich dům či bytNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahrad