Hospodaření s dešťovou vodou

Datum: 10.5.2017 4:58  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

Pokud chceme obnovit hladinu spodní vody na území ČR, tak se musíme naučit hospodařit s dešťovou vodou na svých pozemcích.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Všechny nás dnes trápí neobvykle vrtkavé počasí, způsobené pravděpodobně globálními změnami: na jedné straně intenzívní lijáky a bleskové záplavy, na druhé straně dlouhá období sucha a vysokých teplot.

Vsakovací box systému Raineo nás zbaví přebytečné vody, umožní její zadržení a zabrání jejímu znečištění. Zachycená voda může být použita pro sanitární účely nebo k zavlažování. Bez ohledu na způsob využití se STORMBOX od Pipelife dokáže o tuto cennou surovinu po celá desetiletí dobře starat.

Stormbox je otevřený stavebnicový systém, z něhož lze jednoduše vytvořit libovolně velký podzemní prostor pro zadrženou vodu. Díky jednoduché konstrukci a systému spojování lze jeho stavební jednotky poskládat jako cihly, takže instalace podzemní nádrže je velmi rychlá. Vytvoří se tak staticky velmi odolná konstrukce, vzdorující i velkému svislému a bočnímu zatížení; při správné instalaci jsou boxy pojízdné i těžkou dopravou.

Vsakovací systémy, doplňují sortiment Pipelife pro bezpečné zadržení vody. Aby se systém mohl přizpůsobit podmínkám konkrétního státu, nabízí. Raineo® následující možnosti:

  • Infiltrace (odvodnění, prevence bleskových povodní, regulace hladiny podzemní vody)
  • Zadržování vody a její kontrolované vypouštění
  • Opětovné využití vody (čištění pro lidskou potřebu nebo pro závlahy)
  • Akumulace vody (pro budoucí použití)

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, zdroj TZB-info, článek autorky doc. Ing. Zdeňka Lhotáková, CSc.

Saunování - součást wellness

18.4. 1:48   Sauna může být ve vyčleněné místnosti nebo jako kabina, kterou lze umístit kamkoli. Jaká teplota a vlhkost je v sauně? Ale wellness koupelny již nejsou jen o vířivkách, saunách a aroma sprchách. více >>>
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Vhodné stěrky do koupelen

16.4. 15:46   Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou. více >>>

Rámec národního programu životní prostředí pro období 2018–2020

9.4.2018 | Státní fond životního prostředí
Tento Rámec Národního programu Životní prostředí (dále jen „Rámec“) je nadstavbou dokumentu Národní program Životní prostředí. Rámec zavádí prioritní témata, která budou předmětem podpory z Národního programu Životní prostředí (dále jen „NPŽP“) v následujícím tříletém období.

Zpřísnění emisních limitů NOx u ohřívačů vody

4.4.2018 | Český plynárenský svaz
Úroveň emisí oxidů dusíku produkovaných konvenčními ohřívači vody, které používají plynná paliva, je zmíněným nařízením stanovena ve výši max. 56 mg/kWh spotřebovaného paliva vyjádřeného jako spalné teplo.

Možnosti úspor při přípravě teplé vody a vytápění

28.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zvolit optimální kombinaci zdroje tepla a zásobníku na přípravu teplé vody vyžaduje podrobnou analýzu provozních parametrů zdroje tepla, tak analýzu odběru teplé vody. Tento proces řeší nově vyvíjený software.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo ASIO
logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
logo WILO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostoryZájem firem a odborné veřejnosti o oblast šetrného stavebnictví rosteTřetina Čechů netuší, v jaké energetické třídě je jejich dům či bytNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahrad