PE 100RC trubky pro vyšší nároky

Datum: 11.4.2017 4:03  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

Poslední dobou roste obliba trubek z polyetylénu PE 100 RC, velmi odolného praskání a bodovému zatížení. Vysvětleme si principy vysoké provozní bezpečnosti těchto trubek, i v náročných podmínkách.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Poruchy tlakových trubek jsou způsobeny převážně pokládkou - poškozením nebo ledabylým uložením. Poškození je zárodkem trhliny, která se podle podmínek šíří pomalu nebo naopak velmi rychle, uložení na (ostrý) kámen působí extrémní koncentraci napětí. Vše může časem vést k selhání.

Vyšší vývojovou řadou osvědčeného PE 100 je PE 100RC s až 50 x zvýšenou odolností oběma jevům. Trhlina se v něm šíří velmi pomalu nebo vůbec, zatížení je pohlceno polymerními řetězci.

Produktová řada AQUALINE z PE100 RC firmy Pipelife Czech zahrnuje všechny typy trubek podle ČSN EN 12 201:
  • jednovrstvé TAqualine RC1,
  • dvouvrstvé Aqualine RC2, kde 10 procentní povrchová vrstva jiné barvy „umí“ signalizovat nedovolené poškození,
  • s dodatečným ochranným pláštěm Aqualine RC ROBUST.

Trubky RC1 a RC2 nemají problém při běžné bezvýkopové pokládce, RC ROBUST excelují i v nejtěžších podmínkách - při berstliningu, zatahování do neznámé zeminy, obsypu zeminou bez omezení.

Pipelife je osvědčeným dodavatelem. Kvalitu výrobků garantuje a prokazuje platnými doklady akreditované zkušebny, vydanými podle evropských norem, PAS 1075 a inspekčními certifikáty šarže.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, zdroj TZB-info, článek autorky doc. Ing. Zdeňka Lhotáková, CSc.

Saunování - součást wellness

18.4. 1:48   Sauna může být ve vyčleněné místnosti nebo jako kabina, kterou lze umístit kamkoli. Jaká teplota a vlhkost je v sauně? Ale wellness koupelny již nejsou jen o vířivkách, saunách a aroma sprchách. více >>>
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Vhodné stěrky do koupelen

16.4. 15:46   Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou. více >>>

Rámec národního programu životní prostředí pro období 2018–2020

9.4.2018 | Státní fond životního prostředí
Tento Rámec Národního programu Životní prostředí (dále jen „Rámec“) je nadstavbou dokumentu Národní program Životní prostředí. Rámec zavádí prioritní témata, která budou předmětem podpory z Národního programu Životní prostředí (dále jen „NPŽP“) v následujícím tříletém období.

Zpřísnění emisních limitů NOx u ohřívačů vody

4.4.2018 | Český plynárenský svaz
Úroveň emisí oxidů dusíku produkovaných konvenčními ohřívači vody, které používají plynná paliva, je zmíněným nařízením stanovena ve výši max. 56 mg/kWh spotřebovaného paliva vyjádřeného jako spalné teplo.

Možnosti úspor při přípravě teplé vody a vytápění

28.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zvolit optimální kombinaci zdroje tepla a zásobníku na přípravu teplé vody vyžaduje podrobnou analýzu provozních parametrů zdroje tepla, tak analýzu odběru teplé vody. Tento proces řeší nově vyvíjený software.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo WAVIN EKOPLASTIK
logo WILO
logo NICOLL ČR
logo RAYCHEM
logo ASIO
logo MEA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostoryZájem firem a odborné veřejnosti o oblast šetrného stavebnictví rosteTřetina Čechů netuší, v jaké energetické třídě je jejich dům či bytNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahrad