Jak předejít zanášení kanalizační sítě

Datum: 18.3.2017 4:31  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

V dnešní době se převážná část kanalizačních sítí realizuje z plastových trub. Bohužel v řadě případů dochází k realizaci a volbě potrubního materiálu pouze na základě ceny, tedy prvotní investici.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Výsledkem je často systém vyžadující náročnější pokládku, časté opravy a vysoké náklady na údržbu během doby provozu.

Řešením může být systém s vysokou tuhostí, který pomáhá zamezit vzniku protispádů, případně deformacím a následnému zanášení. Tyto podmínky splňuje třívrstvý systém Quantum od společnosti Pipelife.

Potrubí má jedinečnou třívrstvou plnostěnnou konstrukci. Díky ní může být každá vrstva uzpůsobena své funkci. Výsledkem je vysokopevnostní potrubí nabízené v kruhových tuhostech SN12 a SN16, které pomáhá eliminovat problémy vyplývající z komplikovaných půdních poměrů, mimo jiné i přítomnosti podzemní vody.

Trubky Quantum jsou spojovány pomocí naformovaného hrdla s dvoubřitým těsněním s vnitřní výztuží. Používá mimo standardního vnějšího popisu také vnitřní značení, které usnadňuje identifikaci materiálu i po zasypání zeminou. Bílá vnitřní stěna zkvalitňuje kamerovou revizi.

Inovativní konstrukce stěny zaručuje extrémní odolnost proti abrazi a dovoluje pokládku i za nízké teploty (- 10 °C, nese symbol sněžné vločky).

Široká škála dimenzí DN 150 až DN 800 umožňuje použití jak pro splaškové, tak pro dešťové sítě.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ilustrační obrázek, zdroj TZB-info, článek autorky doc. Ing. Zdeňka Lhotáková, CSc.

Saunování - součást wellness

18.4. 1:48   Sauna může být ve vyčleněné místnosti nebo jako kabina, kterou lze umístit kamkoli. Jaká teplota a vlhkost je v sauně? Ale wellness koupelny již nejsou jen o vířivkách, saunách a aroma sprchách. více >>>
Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu, zdroj: Němec s.r.o.

Vhodné stěrky do koupelen

16.4. 15:46   Do mokrých prostor je třeba používat stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají. Případné lakování se provádí jen kvůli údržbě, nikoliv jako ochrana před vodou. více >>>

Rámec národního programu životní prostředí pro období 2018–2020

9.4.2018 | Státní fond životního prostředí
Tento Rámec Národního programu Životní prostředí (dále jen „Rámec“) je nadstavbou dokumentu Národní program Životní prostředí. Rámec zavádí prioritní témata, která budou předmětem podpory z Národního programu Životní prostředí (dále jen „NPŽP“) v následujícím tříletém období.

Zpřísnění emisních limitů NOx u ohřívačů vody

4.4.2018 | Český plynárenský svaz
Úroveň emisí oxidů dusíku produkovaných konvenčními ohřívači vody, které používají plynná paliva, je zmíněným nařízením stanovena ve výši max. 56 mg/kWh spotřebovaného paliva vyjádřeného jako spalné teplo.

Možnosti úspor při přípravě teplé vody a vytápění

28.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zvolit optimální kombinaci zdroje tepla a zásobníku na přípravu teplé vody vyžaduje podrobnou analýzu provozních parametrů zdroje tepla, tak analýzu odběru teplé vody. Tento proces řeší nově vyvíjený software.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo RAYCHEM
logo NICOLL ČR
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo WILO
logo MEA
logo ASIO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostoryZájem firem a odborné veřejnosti o oblast šetrného stavebnictví rosteTřetina Čechů netuší, v jaké energetické třídě je jejich dům či bytNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahrad