Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Pro esteticky náročné aplikace: odvodnění terasy nerezovým štěrbinovým žlabem

Odvodnění teras, menších pochozích ploch nebo okolí bazénů mívají vysoké požadavky na estetiku. U menších ploch investoři více sledují zpracování stavebních detailů, finálních povrchů a všímají si i způsobu odvodnění.Pro esteticky náročné aplikace se proto při odvodnění používají nerezové štěrbinové žlaby.

Soukromý investor rodinného domu v Klánovicích u Prahy si přál téměř „neviditelné odvodnění“, které by nerušilo design celoplošně položené podlahy terasy se skleněným zábradlím. Projektant navrhl využití nerezového štěrbinového žlabu RONN-MEA Nerez R4200, jehož celonerezové provedení zaručuje životnost a chemickou odolnost po celou dobu životnosti stavby.

Stavba je umístěna u lesa, takže problém se zvýšeným výskytem jehličí a listí byl vyřešen vpustí s objemným košem na hrubé nečistoty. Byla tak zachována plná průtočnost štěrbiny s omezenou stavební výškou. Výhodou systému RONN-MEA je možnost flexibilní reakce na požadavky zákazníka vzhledem k tomu, že má kontrolu nad výrobou nerezového systému.

Návrh nerezového odvodnění řeší projektanti společnosti RONN-MEA vždy individuálně. Projekční servis RONN-MEA pomůže s návrhem řešení zdarma. Podrobné informace o řešení a servisu na www.ronn.cz.

MEA Water Management s.r.o.
logo MEA Water Management s.r.o.

Komplexní hospodaření s dešťovou vodou. Firma nabízí odvodňovací systémy pro venkovní plochy z polymerického betonu, nerezové systémy pro gastro provozy, nerezové koupelnové žlaby, podlahové a střešní vpustě, vsakovací systémy a nádrže na dešťovou vodu, ...

 
 
Reklama