Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ruční havarijní oční sprchy – nouzové sprchy s flexibilní hadicí

Při poranění očí kyselinou nebo louhem je rozhodující okamžitá pomoc. V laboratořích i v provozu jsou stále častěji využívány oční sprchy.

Stacionární oční sprchu s flexibilní hadicí je možné využít dvěma způsoby.

• Při upevnění v držáku na zdi jako pevně instalovaná oční sprcha. Po spuštění pracuje bez dalšího přidržování a postižený má obě ruce volné k přidržení víček.

• Po sejmutí sprchy z držáku je možné ošetřit i další zasažená místa na těle nebo ošetřit člověka ležícího na podlaze.

Ruční sprchy mohou být v několika provedeních, s jednou či dvěma sprchovacími hlavicemi, s instalací na zeď nebo na pracovní desku. K vymytí obou očí současně je nejvhodnější sprcha se dvěma hlavicemi v úhlu 45° - nejlepší poloha vůči očím postiženého.

Části sprchy přicházející do kontaktu s vodou jsou vyrobeny z mosazi a kvalitního plastu v souladu s předpisy pro jakost pitné vody; sprchy dodáváme i v kompletně nerezovém provedení, kdy mají z nerezu všechny části přicházející do styku s vodou, držák i spouštěcí páku.

Samozřejmostí je shoda s normou ČSN EN 15154-2:2006, STN EN 15154-2:2006, DIN EN 15154-2:2006, ANSI Z358.1-2009, GOST-R Certifikát č. 0145433. K očním sprchám je vždy přiložen označovací štítek.

 
 
Reklama