Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přijďte se podívat, jak se pracuje s výrobky HL Hutterer Lechner v prostředí Autodesk Revit

Datum: 16.9.2016 05:02  |  Organizace: HL Hutterer & Lechner GmbH  |  Firemní zpráva

Společnost HL Hutterer Lechner GmbH na veletrhu For Arch v Praze Letňanech představí poslední trendy odvodnění bezbariérových sprch – designové žlaby i podlahové vpusti nejvyšší kvality.

HL Hutterer & Lechner GmbH
Brauhausgasse 3-5
A2325 Himberg/Wien

tel.:0043/2235/862 91
e-mail:
web:www.hutterer-lechner.com  www.odtokyhl.cz


Vážení zákazníci, zveme vás tímto na náš stánek C02, Hala 2, na veletrhu For Arch v Praze Letňanech od 20. do 24. 9. 2016.

BIM je v poslední době ve stavebnictví poměrně ožehavým tématem, a proto se společnost HL rozhodla pro vás, ve spolupráci s firmou Cadconsulting, připravit první sadu našich výrobků. Přijďte se podívat, jak lze s našimi výrobky v prostředí Autodesk Revit pracovat. K dispozici vám budou na našem stánku tvůrci naší stále se rozšiřující Revit knihovny.

První rodina je na stránkách HL již připravena ke stažení!!!!

Poslední novinky v programu jsou:
  • HL531 – modulární sprchový žlab ke stěně (zkracovatelný žlab, instalace ke stěně, také do řadových sprch); https://www.youtube.com/watch?v=okDLXpkJo1k
  • HL53 – sprchový žlab s ojedinělým designem a instalací ke stěně i do plochy; https://www.youtube.com/watch?v=HDWIHfMT6XE
  • HL400 – kazetové podomítkové zápachové uzávěrky k pračkám, myčkám, sušičkám, invalidním umyvadlům; https://www.youtube.com/watch?v=aIsEbJJjm2w
  • HL540(I) – podlahová sprchová vpust s praktickou instalací; https://www.youtube.com/watch?v=DRorq2oV8KQ

Na setkání s vámi se těší

HL technická kancelář ČR
Ing. Jaroslav Maňas, Tom Zelený
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Rozdíl mezi povodňovou mapou a stanoveným záplavovým územím

22.5.2019 | redakce podle informací MŽP
Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika povodně a záplavy na území České republiky. Vodoprávním úřadem stanovená záplavová území jsou administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně dané doby opakování zaplavena vodou.

Sucho z pohledu terénního hydrogeologa

20.5.2019 | Mgr. Petr Nakládal
Informace o suchu v České republice jsou ve většině případů nadhodnocené, neakceptuje se přirozený chod klimatu a často se zkreslují data o podzemních vodách. Za některé projevy sucha si mohou lidé sami. Nejčastěji to bývá špatná práce při hloubení a vystrojování vrtů na vodu a tepelná čerpadla a antropogenní zásahy v krajině.

Zásoby pitné vody máme zajištěny, na krizové sucho jsme připraveni

18.5.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Klíčovým bodem jednání Národní koalice pro boj se suchem začátkem května bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích.

Komentář ke Změně Z1 ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů

13.5.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Ve Změně Z1 ČSN 75 5455 jsou důležité úpravy příloh B, C a G, resp. nový vztah pro stanovení výpočtového průtoku v přívodním potrubí vnitřního vodovodu, výpočet délkové tepelné ztráty a příklad výpočtu vnitřního vodovodu.
Safírový potok, Jizerka, ilustrační obrázek, foto redakce

Připomínka výstavby vodárny v Káraném je dnes více než aktuální

12.5.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Kryštof Drnek, historik PVK, a.s.
Jednou z vládou plánovaných a zmíněných staveb v rámci boje proti suchu je přivaděč Praha – Kladno. I proto se hodí ohlédnutí za třemi muži, kteří se podíleli začátkem 20. století na výstavbě vodárny v Káraném, která letos slaví 115. výročí od uvedení do provozu.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace