Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Novinka, která prodlouží životnost ohřívače vody

Datum: 16.3.2016 06:00  |  Organizace: DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.  |  Firemní zpráva

Společnost Družstevní závody Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, vylepšila protikorozní ochranu složitějších typů bojlerů, u nichž se využívá technologie smaltování.

DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.
Dražice 69
294 71 Benátky nad Jizerou

tel.:326 37 09 90, 326 37 09 11
e-mail:
web:www.dzd.cz

Standardně se do ohřívačů vody instaluje jedna hořčíková anoda, která slouží jako dodatečná ochrana proti korozi a prodlužuje tak životnost nádoby. V případě velkých smaltovaných ploch je ovšem její účinnost oslabena. Firma DZ Dražice proto začala v letošním roce nově vyrábět vybrané ohřívače vody se dvěma hořčíkovými anodami.


„U modelů se složitou vnitřní geometrií jsme se proto rozhodli instalovat dvě hořčíkové anody místo jedné. Uvnitř nádob se totiž smaltují také tepelné výměníky. Ty jsou vzhledem k tepelnému a mechanickému namáhání ke korozi nejnáchylnější a zároveň mohou fungovat jako stínítko pro stávající anodu. Ochranné ionty, které se z ní uvolní, se tak nemusí dostat až k mikrotrhlině na nádobě, protože je zachytí právě výměník. Dvě hořčíkové anody však pokryjí celou vnitřní plochu nádoby a ještě více tak prodlouží její životnost. Jsou vmontovány do horní části nádoby a boční příruby,“ vysvětluje funkci nového řešení Lukáš Formánek, technický ředitel společnosti Družstevní závody Dražice.

Návrh na instalaci dvou hořčíkových anod vznikl v dražickém vývojovém centru, v němž již byla vytvořena řada inovovaných řešení.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hodnocení stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018

21.3.2019 | redakce ze zprávy ČHMÚ
Z vyhodnocení dat je zřejmé, že zima nedokázala deficit z roku 2018 zaplnit a stav zásob podzemních vod je zejména v nižších polohách před začátkem vegetační sezóny velmi nepříznivý, a to i ve srovnání se situací na začátku roku 2018.

Setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody

20.3. 1:50   22. března 2019 se v Praze bude konat tisková konference v rámci odborného setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody. více >>>
Černé odběry vody a produkce odpadních vod, ilustrační obrázek, zdroj PVK, a.s.

Pražské vodovody a kanalizace hledají potenciální černé odběry

15.3.2019 | redakce podle tiskové zprávy PVK, a.s.
Z celkových 273 případů nelegálních produkce odpadních vod jich pracovníci PVK prokázali 81 %. U černých odběrů vody firma prošetřila 228 případů a prokázala 76 %.

70 vodovodních škod za den jako motiv bonusu pojišťovny

10.3.2019 | redakce podle informací České pojišťovny
Česká pojišťovna bojuje proti vodovodním škodám. K pojištění bytu dává nerezové hadičky. Dobré je zvážit i koncepční technické řešení pro předcházení vytopení, příp. monitoring spotřeby.

Cenou za odsolování je přebytek solanky

20.2.2019 | Carolyn Fortuna, Clean Technica.com, překlad: Petra Šrubařová
Odsolování je jednou z cest, jak získat dostatek pitné vody v jinak suchých oblastech. Jeho hlavním negativem je nadbytek odpadní solanky.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace