Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dezinfekce vody chlordioxidem

Dezinfekce vody chlordioxidem pro provozy, nemocnice, mlékárny, bazény a instituce. Výroba v místě potřeby zařízením pro pro výrobu oxidu chloričitého - generátorem chlordioxidu.

Oxid chloričitý (chlordioxid) je velmi efektivní oxidační činidlo, které se používá pro dezinfekci vody ve veřejných zdrojích již od 50.tých let minulého století. Často se používá i jako předběžný oxidant před chlorováním, aby se zničily nečistoty, které by při kontaktu s volným chlorem mohly způsobit tvorbu trihalomethanů. Tento oranžově zabarvený plyn krystalizuje při teplotě −59 °C a to do podoby oranžových krystalů. Sumární vzorec chlordioxidu je  CLO2.

Použití

  • dezinfekce pitné vody
  • dezinfekce v potravinářství
  • bělení buničiny
  • eliminace legionel
  • úprava průmyslové vody

Výroba

Jelikož je jako plyn velmi nestabilní a je obtížné jej skladovat, vyrábí se v místě potřeby. Zařízením pro výrobu oxidu chloričitého v místě potřeby se říká generátory chlordioxidu.
dezinfekce vody ve veřejných zdrojích chlordioxidem Euroclean generátor chlordioxidu oxidu chloričitého
EuroClean, s.r.o.
logo EuroClean, s.r.o.

Úprava vody a problémy spojené s úpravou a filtrací vody. EuroClean se specializuje na projekce, výrobu a dodávky technologických celků řešících nestandardní problémy investorů s vodou a vodním hospodářstvím..