Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektronická armatura s ovládacím panelem pro komfortní koupel

Armatura Kaldewei Comfort Select s ovládacím panelem je přizpůsobena designovým koupacím vanám z řad Avantgarde a Ambiente a digitálně reguluje přítok a odtok vody a teplotu. Nastavuje i funkce sprchy a vany.

Kaldewei Comfort Select: Požitek jedním dotekem

Systém baterie Kaldewei Comfort Select se skládá ze tří součástí, které lze navzájem kombinovat: ovládacího panelu s elektronickou řídicí jednotkou, odpadní a přepadové soupravy a sprchové hadice. Armaturu Kaldewei Comfort Select vytvořila renomovaná konstrukční kancelář Phoenix Design, s níž firma Kaldewei úspěšně spolupracuje už mnoho let, a která byla před nedávnem vyznamenána cenou German Design Award 2012.

Ovládací panel Kaldewei Comfort Select s elektronickou řídicí jednotkou
Ovládací panel Kaldewei Comfort Select s elektronickou řídicí jednotkou je možno zabudovat do okraje vany tak, že téměř nevyčnívá, přičemž umožňuje nastavit přesně požadovanou teplotu vody ještě před jejím napouštěním. Až již na přednastavených 38,5°C, nebo na vyšší či nižší teplotu: Voda vtéká do vany od prvního okamžiku se stálou zvolenou teplotou, kterou lze samozřejmě i při napouštění pohodlně měnit dotekem prstu v krocích po 0,5°C. Z bezpečnostních důvodů je běžně možná maximální teplota 43°C, kterou však lze speciální kombinací tlačítek zvýšit až na 50°C.

Odpadní a přepadová souprava Kaldewei Comfort Select
Kromě teploty lze na ovládacím panelu baterie Kaldewei Comfort Select nastavovat také napouštění a vypouštění vody. Lehkým dotekem funkčních symbolů na pochromovaném ovládacím prvku se otevírá a zavírá zátka odpadu. Vanu lze napouštět dvěma různými způsoby: buď běžnou vnější vanovou armaturou nebo speciální odpadní a přepadovou soupravou Kaldewei Comfort Select s funkcí napouštění. S ní probíhá elektronicky řízené napouštění vody prostřednictvím vanového napouštění integrovaného v přepadu.

Armatura Kaldewei Comfort Select s ovládacím panelem
Armatura Kaldewei Comfort Select

Sprchová hadice Kaldewei Comfort Select
Ovládacím panelem Comfort Select lze také elektronicky řídit funkci sprchy. Hadici lze osadit libovolnou sprchovou hlavicí vhodnou pro obvyklé vanové armatury. Může být zapuštěna do okraje vany nebo nainstalována na vnějším okraji vany, což u vany volně stojící v prostoru působí jako zvláště elegantní solitér. Výsuvná sprchová hadice může navíc přidat body za techniku, protože vzhledem k provedení hadice s odkapávacím zařízením je zajištěno optimální vyprázdnění zbytkové vody.

Funkčnost a estetické působení v perfektní harmonii
Jako první systémem Comfort Select nabízí Kaldewei pro své designové koupací vany z řad Avantgarde a Ambiente poprvé elektronicky řízené armatury. V obvyklém puristicky čistém tvarosloví svých kvalitních produktů mohla firma Kaldewei důsledně pokračovat i při vývoji baterie Comfort Select – a vyvinula tak příslušenství sladěné se svými smaltovanými ocelovými vanami, jehož funkce a estetika perfektně harmonují, a které navíc možno snadno a rychle nainstalovat.

Kaldewei CS, s.r.o.
logo Kaldewei CS, s.r.o.

Firma Kaldewei GmbH & Co. KG je předním výrobcem koupacích van a sprchových vaniček ze smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, na které poskytuje záruku až 30 let! V sortimentu má sprchové vaničky, koupací i vířivé vany. Díky více než 350 modelům nabízí řešení ...

 
 
Reklama