Co rozhoduje o ceně vody? Co nás čeká? Co se musí napravit?

Datum: 29.2.2016  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Kde končí peníze od lidí, které se vyberou za vodu? Kde se investuje a kde tečou peníze do zahraničí? Odpovědi nabídl Ing. Radek Novotný v Českém rozhlase a Vy se s ním můžete potkat živě ve středu od 11 hodin na Aqua-thermu v Praze.

Cena vody - naše peníze tečou ve velkém do zahraničí.

Politici a management koncernů z vody dělají kšeft, z nás stříhané ovce a z České republiky kolonii.
TOTO NENÍ SPRÁVNÉ. JE TŘEBA ŘÍCT DOST A UKONČIT TO!

Projekt Pravda o vodě obsahuje informace o cenách vody, a dnes již o více než 20 největších vodárnách. U nich lidé najdou zisky a jejich porovnání, vývoj vodného a stočného v dokumentech za řadu let. Cílem projektu je upozornit na to, že v ČR se uzavírají nevýhodné smlouvy se zahraničními koncerny, které odklání velkou část financí inkasovaných od občanů z vodného a stočného na účty v zahraničí. Vodárnám přitom schází peníze na obnovu sítí a díky těmto „smlouvám“ přišly také o možnost získat dotace na obnovu sítí. (příklad Hl.město Praha).


Středa 2. 3. 2016 od 11:00 hod

Seminář Novinky ve zdravotní technice 2016
Aqua-therm Praha, PVA Letňany, SÁL 2, Vstupní hala 1


  • Rozhovor Ing. Radka Novotného pro Český rozhlas
  • Přednášku Ing. Radka Novotného, který je zároveň autorem projektu Pravda o vodě, si přijďte poslechnout na Aqua-thermu Praha.
    Vstup je zdarma na veletrh i doprovodný program na základě registrace. V rámci registrace si můžete také rezervovat místa v sále.

Ukázka o čem bude také řeč:

Typický panelový dům: 6 pater a 4 bytové jednotky v patře. Obec s cca 2000 obyvateli, tzn. 600-650 rodinných domků. Městská vodárna účtuje lidem 70-80 Kč/m3. V sousedním regionu zahraniční koncern účtuje 100-120 Kč/m3. Je třeba zrušit překupníky a zahraniční koncerny v obchodu s vodou a poslat je zpět do Francie, do Španělska, do Rakouska, do Japonska, do Německa, do ...

Voda může zlevnit nebo nemusí růst, pokud peníze, které se od nás vyberou, zůstanou v městských vodárnách a odtud půjdou zpět do obnovy a rozvoje vodárenských trubek.

Už tušíte, proč máme cenu vody jako ve Francii, i když platy u nás rozhodně stejné nejsou?
Nemluvím o tom, že přicházíte o peníze, protože s vodou nešetříte nebo si máte koupit myčku anebo se nemýt. Mluvím o tom, že můžete ušetřit 30-50% z toho, co za vodu zaplatíte, když mezi vodou a lidmi nebudou zahraniční koncerny či překupníci. Pro prodej české vody je nepotřebujeme.
Tušíte, o kolik peněz přicházíme?

Ve více než půlce České republiky prodávají českou vodu cizinci. Zaplatíte a myslíte si, že vaše peníze slouží k obnově trubek, ve kterých vám pak téče "čistá" voda. Není to pravda. Velká část z toho odteče do zahraničí. V roce 2014 odteklo jen přes výplatu zisků 1,4 miliardy korun. Další miliardy jsme zaplatili a ty odtekly do zahraničí nákladově, např. přes síť "servisních" firem. Spodní odhad je 3 - 3,5 miliardy.

Každý rok posíláme zcela zbytečně do zahraničí až: 5 miliard korun

 

Hodnotit:  

Datum: 29.2.2016
Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Projekty 2017

Wavin Poradna

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo GRUNDFOS
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo AUSTRIA EMAIL
logo MEA
logo ASIO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZastupitelé schválili možnost větší zástavby na StrahověSkončila rekonstrukce historického objektu sklářské chalupy v Jizerských horáchDotace Dešťovka: Příjem žádostí bude spuštěn v pondělí 29. květnaPraha koupí za 1,4 milionu Kč pozemky pro stavbu cyklostezky