Archiv článků od 18.3.2003 do 30.5.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

ČSN EN 806-4 na TZB-info

Nová evropská norma pro montáž vnitřních vodovodů ČSN EN 806-4 a změna ČSN 73 6660

30.5.2011 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D.
Od října 2010 platí ČSN EN 806-4 Vnitřní vodovody pro rozvod vody určené k lidské spotřebě - část 4 Montáž. V souvislosti s tím bylo nutné zpracovat změnu Z3 ČSN 73 6660, jejíž revize se předpokládá až po zavedení celé ČSN EN 806 (tedy i její 5. části do ČSN).

Nová generace tvarovek V2 pro systém POLIphon

24.5.2011 | GLYNWED s.r.o., Ing. Jiří Janich, technický ředitel
V odpadní a dešťové kanalizaci se vyskytují v zásadě dva typy hluku: hluk, který se šíří vzduchem - vychází z potrubí a hluk, který se šíří konstrukcí budovy - vychází z trubek a armatur. Jedním z akustických systémů, který se již čtvrtým rokem úspěšně prosazuje na českém trhu, je POLIphon - systém pro splaškovou a dešťovou kanalizaci tlumící zvuk.

Nosníky Armafix AF eliminují tepelné mosty a vlhkost v místě upevnění potrubí

19.4.2011
Společnost Armacell, největší světový výrobce technických izolací, vyvinula chytrý závěsný systém Armafix AF, který zcela eliminuje vznik tepelných mostů a kondenzaci par v místě upevnění či zavěšení trubek ke stěně.

Sanhyga 2010 – II. Vnitřní kanalizace

14.3.2011 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.
Se situací přeplněného kanalizačního potrubí a vzniku zpětného vzdutí je třeba počítat, řešením pro zařizovací předměty pod úrovní terénu je prioritně přečerpávání, v méně důležitých místnostech pak uzávěry proti zpětnému vzdutí (zpětné klapky).

Novinka u Pipelife Czech s.r.o. - tichý odpadní systém MASTER 3

26.10.2010 | Pipelife Czech s.r.o., Ing. Majid Saleh
Společnosti Pipelife Czech s.r.o. přichází na trh s novým tichým odpadním systémem MASTER 3. Naše otázky týkající se této novinky v sortimentu firmy Pipelife Czech s.r.o. zodpověděl produkt manažer pro in-house systémy Ing. Majid Saleh.

Vnitřní kanalizace rezidenčních projektů

28.6.2010 | WAVIN Ekoplastik s.r.o., Ing. Pavel Seidl
Wavin AS představuje komplexní a moderní systém řešení odhlučněné gravitační vnitřní kanalizace. Díky svým vynikajícím zvukově izolačním vlastnostem nachází uplatnění všude tam, kde je nezbytná zvýšená ochrana proti hluku.

Akustické izolace a akustika staveb

12.1.2010 | DEKPROJEKT s.r.o., Jan Pešta
Dostatečná zvuková izolace je jeden z požadavků na konstrukce a prostředí budov užívaných člověkem. Akustická měření slouží jako průkazný podklad pro objektivní hodnocení konstrukcí platnou legislativou nebo pro návrh úprav vedoucích ke zlepšení subjektivně nevyhovujících parametrů.

Povrchy v koupelnách - praktické příklady detailů

13.8.2009
Stavební konstrukce v prostorách s vyšším výskytem vlhkosti je třeba ochránit včetně detailů prostupů například potrubí teplé a studené vody k výtokové armatuře.

Ako budeme prevádzkovať a údržiavať vodovod v budovách podľa STN/ČSN EN 806-5

11.5.2009 | doc. Ing. Zuzana Vranayová, PhD., Ústav budov a prostredia SvF TU v Košiciach
V minulosti u nás platná norma ČSN 73 6660 Vnútorné vodovody riešila problematiku prevádzky a údržby troma článkami v kapitole IX. (nutnosť stáleho pretlaku vody, trikrát ročne preskúšanie funkcie uzáverov a u zložitých systémov odporučenie spracovať vlastnú prevádzkovú dokumentáciu).

Administrativní budova hodnocená podle nových pravidel ENB již stojí

22.12.2008 | redakce
Budova Nordica Ostrava je podle výpočtu provedeného týmem prof. Kabele na katedře TZB stavební fakulty ČVUT v Praze pomocí NKN (národní kalkulační nástroj) o 30 % pod požadovanou hodnotou standardů, které jsou v ČR požadovány. Parametry pro certifikát Evropské komise Green Building, které budova splnila s rezervou, požadují minimálně 25 %.

Rozdělovače pro systémy Ekoplastik PEX a Ekoplastik ALUPEX a novinka - odhlučněná kanalizace

31.3.2006 | WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Zajímavé novinky - stavebnicový systém rozdělovačů z PPSU s možností 2-12 vývodů podle potřeby a systém odhlučněné kanalizace Wavin AS, který je vyráběn ze speciálního materiálu Astolan®, díky kterému je schopen tlumit hluk i bez použití speciálních kotvících prvků.

Tepelně izolační pásy a desky Mirelon jsou v různých povrchových úpravách, včetně samolepicí

6.1.2006 | redakce z firemních materiálů MIREL TRADING a.s.
Výhodami, které výrazně usnadní práci, je ohebnost a snadná tvarovatelnost, práce s izolacemi je rychlá a čistá. Z hlediska provozu jsou výhodou vynikající tepelně izolační vlastnosti, chemická odolnost, nenasákavost a schopnost izolovat proti vlhkosti po dlouhou dobu. Samolepící desky jsou určeny pro izolaci rovných ploch, pro izolaci předmětů kruhového tvaru je určen Mirelon ve formě pásů.

Vplyv rýchlosti prúdenia teplej vody na tepelné straty distribučného systému

19.9.2005 | Ing. Peter Kapalo
Rýchlosť prúdenia TV (ďalej TV) v rúrkach pri bežnom prevádzkovom režime (rýchlosť prúdenia kvapaliny 0,1 až 0,5 m/s) má minimálny vplyv na celkový tepelný tok cez stenu rúrky. Tepelný odpor Rsi pri prestupe tepla prúdením (konvekciou) z kvapaliny do rúrky na vnútornej strane rúrky je teda možné pri výpočtoch tepelného toku pri rozvodoch teplej vody v bytových domoch v technickej praxi, kde sú svetlosti rúrok DN 15 až DN 32 zanedbať.

Wilo - novinky na ISH 2005

16.6.2005 | WILO CS, s. r. o.
Převratná myšlenka regulovat soustavu změnou průtoku jednotlivých čerpadel přímo u otopných těles přináší v porovnání se standardním řešením regulace pomocí termostatických ventilů až 25% úsporu energie na ohřev média v soustavě.

Hygiena vnitřních vodovodů - aktuální téma nejen pro zdravotní techniku

4.2.2005 | Ing. Dagmar Kopačková
Společnost pro techniku prostředí, sekce zdravotní a průmyslové instalace vydává nový sešit projektanta "Opatření pro zajištění hygieny vnitřních vodovodů" a pořádá doprovodný seminář v Praze a v Brně. Sešit projektanta doplněný o speciální CD bude k dispozici pouze na tomto semináři.

Hluk za cenu vodného a stočného

6.1.2005 | Ing. Jaroslav Peterka, CSc.
Autor v článku upozorňuje na problém nedostatečně hlukově oddělené místnosti WC a nabízí své názory a návrhy na řešení.
diskuse: 15 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:38

Nařízení vlády č. 502/2000 Sb. bylo novelizováno

30.12.2004 | MUDr. Ariana LAJČÍKOVÁ, CSc., Státní zdravotní ústav Praha
Nařízení vlády č. 502/2000 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací bylo novelizováno nařízením vlády č. 88/2004 Sb. ze dne 21. ledna 2004. Novelizace neznamená zrušení předchozího textu, pouze jeho doplnění a dílčí změnění.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 16.02.2010 13:38

Kam pro úspory

1.11.2004
Plánujete výměnu stávajícího zdroje, nebo Vás rozhodnutí jakým zdrojem vytápět ještě čeká? Nabízíme Vám tipy vystavovatelů na úspory v provozu Vašeho domu a bytu.

50 let Armaflexu - 50 let technologických inovací

14.4.2004 | ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka, Pavel Melika
Společnost Armacell slaví 50. narozeniny svého tradičního izolačního produktu Armaflex. Když před půl stoletím vynalezla a uvedla na trh první výrobek v oblasti pružných izolací, položila firma základy oboru pružné technické izolace, a od té doby hraje vedoucí úlohu ve formování tohoto odvětví. Armaflex se v řadě zemí stal obecně používaným pojmem: jeho jméno se používá jako synonymum pro všechny izolační hadice a pásy vyrobené z pružné syntetické pěny.

Nároky a náročnost, potřeba a spotřeba, teplo a energie

18.3.2003 | Ing. Luděk Klazar
Vyhláška č. 291/2001 Sb. pojem spotřeba energie nezná, místo něj pracuje s pojmem spotřeba tepla (tepelné energie), pod kterým má evidentně na mysli jen tepelnou energii dodávanou systémem TZB. Faktická spotřeba energie ji nezajímá?!
diskuse: 5 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:39
zpět na aktuální články       1  2   

Projekty 2017

Wavin Poradna

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo GRUNDFOS
logo AUSTRIA EMAIL
logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo NICOLL ČR
 
 

Aktuální články na ESTAV.czFOTOGALERIE: Nízkoenergetický lázeňský dům v PoděbradechNová generace tepelných čerpadel S-ThermJak vybrat správné protipožární dveře do bytuFatra Thermofix a lepidla Ceresit K 188E nyní v oblíbené akci