Dotační program "Dešťovka": Již víte, co chcete?

Datum: 17.5.2017  |  Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Ministerstvo životního prostředí 29. května spustí dotační program Dešťovka, který je zaměřený především na hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech. Cílem je motivace majitelů domů k šetření pitné vody. Třeba tím, že si na zahradu pořídí nádrž na dešťovou vodu či si doma přečistí vodu odtékající z odpadu umyvadla nebo pračky (šedé vody).

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno

tel.:548 428 111
e-mail:
web:www.asio.cz

Tuto vodu je pak možno využít na závlahu zahrady anebo splachování záchodů a tím výrazně zmenšit spotřebu pitné vody v domácnosti.

ASIO je společnost s více než 20letou tradicí, které se dlouhodobě specializuje na komplexní řešení dešťových a šedých vod v domácnostech a nabízí kvalitní výrobky, které pouze nyní máte možnost získat až s 50 % dotací. Díky zkušenostem z mnoho instalací jak v ČR, tak celosvětově jsme sázkou na jistotu a kvalitu. Dodáváme výrobky, zajistíme veškerou nutnou dokumentaci a v případě vašeho zájmu, zkompletujeme i administrační část dotace.

Dotace je rozdělena do tří kategorií, které se liší jak z hlediska využití vody, tak dotačních podmínek a možností.

Již víte, co chcete a chcete nezávaznou nabídku?

V tom případě nejrychlejší cestou je vyplnění našeho vstupního dotazníku na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku, zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací Dešťovka a provedeme vás postupem podávání dotace.

Dešťová voda na zahradě

Peníze lze žádat na zahradní nádrže určené na zachytávání dešťové vody s dostatečným objemem (minimálně 2 tisíce litrů) k zalévání.

Na dotaci dosáhnou:

  • majitelé domů v obcích, které musely v posledních letech řešit akutní nedostatek vody
  • lidé žijící v obcích, kde již mnoho měsíců platí omezení využívání pitné vody (např. ve formě zákazů zalévání)
  • dotaci nelze získat k novostavbě domu
  • stát zaplatí až 50 % nákladů – nejvýše však 20 tisíc korun fixní částky + proměnné částky 3 500 Kč/m3 dle velikosti nádrže

Dešťová doma na zahradě a v domě

Zahradní nádrž musí mít kromě rozvodů určených k zalévání zahrady také propojení ke splachování toalety v domě.

Kdo na dotaci dosáhne:

  • získat dotaci mohou všichni majitelé rodinných domů a bytových domů (včetně novostaveb)
  • celá ČR, stávající domy i novostavby
  • stát zaplatí až 50 % nákladů – nejvýše však 30 tisíc korun fixní částky + proměnné částky 3 500 Kč/m3 dle velikosti nádrže

Pokud máte podrobnější otázky, nebo máte zájem o tento systém prosím vyplňte dotazník, na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku a zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací.

Dešťová a šedá voda na zahradě a v domě

Nejsofistikovanější systém, kdy bude využita i přečištěná odpadní voda (z umyvadla, sprchy, vany, pračky či myčky) ke splachování i zalévání.

Dotace je namířena zejména na ty, kteří se teprve chystají stavět. Zapojit se ale mohou i majitelé již existujících domů připravující rekonstrukci.

Dotace: až 60 000 Kč fixní část (v kombinaci s využitím srážkové vody) nebo 45 000 Kč fixní část (bez kombinace s využitím srážkové vody) + 3 500 Kč/m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů

Dále je poskytována dotace do výše 10.000,- Kč na zpracování (odborného posudku, projektové dokumentace a administraci).

Pokud máte podrobnější otázky, nebo máte zájem o tento systém prosím vyplňte tento dotazník , na jehož základě vám zdarma a nezávazně zpracujeme nabídku a zjistíme, jaké jsou vaše možnosti v rámci dotací.


 

Datum: 17.5.2017
Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo ASIO
logo GRUNDFOS
logo NICOLL ČR
logo AUSTRIA EMAIL
logo WAVIN EKOPLASTIK
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičky