Nádrže pro akumulaci a využívání dešťové vody

Datum: 29.6.2016  |  Organizace: Nicoll Česká republika, s.r.o.  |  Firemní článek

Nejperspektivnější způsob hospodaření s dešťovou vodou je určitě její akumulace s následným využitím. K zachycení vody slouží různé nádrže. Pro celoroční provoz jsou nejvhodnější nádrže podzemní.

Nicoll Česká republika, s.r.o.
Průmyslová 367
252 42 Vestec

tel.:800 23 24 25, 272 084 611
e-mail:
web:www.nicoll.cz

 

U rodinných domů se nejvíce využívají plastové nádrže monolitické konstrukce, oblíbené pro velmi snadnou montáž bez nutnosti obetonování a prakticky neomezenou životnost. Využití je možné k zálivce zahrady, velkých úspor lze dosáhnout využitím pro splachování WC, ale i k jiným účelům, pro které je užitková voda vyhovující.


Základními prvky jsou akumulační nádrž a domácí vodárna, která zabezpečuje distribuci vody srážkové a dopouštění pitné vody v období bez deště. Do nádrže je pomocí svodů zaústěna srážková voda dopadající na odvodňované plochy (střecha, chodníky, příjezdová cesta apod.) Z těchto ploch může docházet k splavování nečistot, například listí či písku. Před nádrž se proto předsazuje šachta s čistitelným filtračním košem.

Domácí vodárna by měla být instalována do temperovaných prostor, aby voda nezamrzla. V nádrži mohou být instalovány další prvky podporující čistotu vody jako je tvarovka pro uklidnění nátoku proti víření vody a plovoucí sání. Každá nádrž by měla mít také bezpečnostní přepad, který může být realizovaný do vsakovacího objektu či do kanalizace.

Pro velké objekty je vhodnějším řešením akumulace vybudování velkého zásobníku přímo na místě pomocí tzv. bloků Garantia „obalených“ hydroizolační fólií. Takto zachycenou dešťovou vodu lze využít třeba přímo v provozu daného objektu, kde je to technologicky přípustné.

 

Datum: 29.6.2016
Organizace: Nicoll Česká republika, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo MEA
logo AUSTRIA EMAIL
logo GRUNDFOS
logo ASIO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPřevod zemědělské půdy na stavební pozemek: Jak zažádat a jaké jsou poplatkyAirbnb chce začít stavět vlastní domy na pronájemNové loftové bydlení umí ukázat kvality staré řemeslné práceVIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálné využití dříve než automobily