Proč je hospodaření s povrchovými vodami dnes tak důležité?

Datum: 21.3.2013  |  Organizace: ACO stavební prvky spol. s r.o.  |  Firemní článek

ACO nabízí v oblasti hospodaření s odpadními vodami řešení pro regulaci průtoku vody od jejího sběru, čištění, zadržení až po vypuštění zpět do přírody. Stejně jako v předchozích letech jsme připravili semináře ACO AQUA TOUR, které Vám pomohou lépe se zorientovat nejen v celé problematice hospodaření s povrchovými vodami, ale seznámí Vás i s novinkami a změnami v legislativě.

ACO stavební prvky spol. s r.o.
Pávov 141
586 01 Jihlava

tel.:+420 567 121 711
e-mail:
web:www.aco.cz  www.aco-design.cz  www.aco-self.cz

Globální změny klimatu jsou příčinou častějších extrémních výkyvů počasí, mezi které patří na jedné straně extrémní sucha a na druhé straně silné přívalové deště. Do roku 2050 je zároveň plánováno zdvojnásobení urbanizace a tento fakt klade velký důraz hlavně na projekty městských kanalizací. Průmyslové a komerční projekty proto potřebují už nyní zahrnout i oblast udržitelného hospodaření s vodou. Její sběr, čištění a opětovné využití, za účelem pozdějšího snížení rizik poškození majetku a ohrožení bezpečnosti a zdraví obyvatel.

Graf vsakování
 

V důsledku rychlé urbanizace je přírodní koloběh vody drasticky narušen

V přírodě se 50 % srážek vsákne do půdy a přibližně 10 % zůstane na povrchu.
Ve vysoce urbanizovaných oblastech 55 % všech srážek zůstává na povrchu a pouze 15 % proniká do zastavěného okolí, které zabraňuje pronikání vody do půdy. Vodní zdroje se ztenčují a s tím se zhoršuje i jejich kvalita. Tento stav má stejný dopad na lidi, zvěř i přírodu.

Jak může ACO pomoci? Na seminářích ACO AQUA Tour

ACO nabízí v oblasti hospodaření s odpadními vodami řešení pro další generace. Jedná se o regulaci průtoku vody od jejího sběru, čištění, zadržení až po vypuštění zpět do přírody, tak aby byl dodržen přirozený koloběh vody. Řešení ACO jsou trvale udržitelná, praktická, efektivní a pomáhají chránit bezpečnost lidí, ale i naše životní prostředí.

Společnost ACO Stavební prvky spol. s r.o. pro Vás stejně jako v předchozích letech připravila semináře ACO AQUA TOUR, které Vám pomohou lépe se zorientovat nejen v celé problematice hospodaření s povrchovými vodami, ale seznámí Vás i s novinkami a změnami v legislativě týkající se vsakování.

Data a místa konání jednotlivých seminářů naleznete v Kalendáři akcí na TZB-info a na stránkách ACO Stavební prvky, www.aco.cz

Logo
  • čtvrtek 28. 3. 2013Ústí nad Labem – Interhotel Bohemia
  • úterý     9. 4. 2013Jihlava – ACO Pávov
  • čtvrtek 11. 4. 2013České Budějovice – Hotel Budweis
  • úterý   16. 4. 2013Brno – Hotel Myslivna
  • čtvrtek 18. 4. 2013Plzeň – Conress Centre Park Hotel
  • úterý   23. 4. 2013Ostrava – Clarion Congress Hotel Ostrava
  • středa 24. 4. 2013Praha – Nadace ABF
  • úterý   14. 5. 2013Hradec Králové – ALDIS-Labský sál
  • čtvrtek 16. 5. 2013Olomouc – nH Olomouc Congress
 

Datum: 21.3.2013
Organizace: ACO stavební prvky spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo ASIO
logo NICOLL ČR
logo GRUNDFOS
logo AUSTRIA EMAIL
logo WAVIN EKOPLASTIK
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě