Hospodaření s dešťovou vodou

Datum: 10.5.2017 4:58  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

Pokud chceme obnovit hladinu spodní vody na území ČR, tak se musíme naučit hospodařit s dešťovou vodou na svých pozemcích.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Všechny nás dnes trápí neobvykle vrtkavé počasí, způsobené pravděpodobně globálními změnami: na jedné straně intenzívní lijáky a bleskové záplavy, na druhé straně dlouhá období sucha a vysokých teplot.

Vsakovací box systému Raineo nás zbaví přebytečné vody, umožní její zadržení a zabrání jejímu znečištění. Zachycená voda může být použita pro sanitární účely nebo k zavlažování. Bez ohledu na způsob využití se STORMBOX od Pipelife dokáže o tuto cennou surovinu po celá desetiletí dobře starat.

Stormbox je otevřený stavebnicový systém, z něhož lze jednoduše vytvořit libovolně velký podzemní prostor pro zadrženou vodu. Díky jednoduché konstrukci a systému spojování lze jeho stavební jednotky poskládat jako cihly, takže instalace podzemní nádrže je velmi rychlá. Vytvoří se tak staticky velmi odolná konstrukce, vzdorující i velkému svislému a bočnímu zatížení; při správné instalaci jsou boxy pojízdné i těžkou dopravou.

Vsakovací systémy, doplňují sortiment Pipelife pro bezpečné zadržení vody. Aby se systém mohl přizpůsobit podmínkám konkrétního státu, nabízí. Raineo® následující možnosti:

  • Infiltrace (odvodnění, prevence bleskových povodní, regulace hladiny podzemní vody)
  • Zadržování vody a její kontrolované vypouštění
  • Opětovné využití vody (čištění pro lidskou potřebu nebo pro závlahy)
  • Akumulace vody (pro budoucí použití)

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Doporučení SZÚ pro sledování trichloraminu v bazénech

11.1.2018 | redakce dle zdroje
Na základě podnětu od provozovatelů bazénů vydal SZÚ – Národní referenční centrum pro pitnou vodu metodické stanovisko k otázce sledování obsahu trichloraminu ve vnitřním ovzduší bazénové haly a okolí.

Aké sú prietoky studenej a teplej vody v bytovom dome v Bratislave?

8.1.2018 | Ing. Milan Krafčík, doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
V článku jsou prezentovány výsledky experimentálního měření průtoků studené a teplé vody v rekonstruovaném potrubí bytového domu. Naměřené průtoky jsou porovnány s výpočtovými hodnotami podle norem STN 73 6655, DIN 1988-300 a s hodnotami vypočtenými výpočtovým programem. Výsledky lze aplikovat na optimalizaci návrhu vnitřních vodovodů a rovněž na optimalizaci dimenzování zařízení na přípravu teplé vody a jeho zdroje tepla.
diskuse: 1 příspěvek, 12.01.2018 13:29

Hospodaření s dešťovou vodou z pohledu krajinářské architektury

18.12.2017 | Lucie Pančíková, ZO ČSOP Koniklec
Horko má řadu negativních vlivů na zdraví. Jako účinný způsob, jak na situaci reagovat, se jeví zvýšení podílu ploch zeleně ve městě. Zeleň a její přítomnost ve městě je zásadní, aby velká města byla v budoucnu vůbec obyvatelná.

Systémy hospodaření s vodou

18.12.2017 | Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., katedra technických zařízení budov, ČVUT v Praze, fakulta stavební
Autor přednášky Systémy hospodaření s vodou, Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., stručně a přehledně shrnul, s čím je třeba počítat a co rozhoduje o smysluplném řešení využití odpadních vod včetně velmi aktuální problematiky vody dešťové.

Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

17.12. 1:37   Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje. více >>> (redakce podle webu Pravda o vodě)

Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo WAVIN EKOPLASTIK
logo MEA
logo NICOLL ČR
logo GRUNDFOS
logo ASIO
logo RAYCHEM
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Pražské tržnici vznikne Re-Use centrumKapucínský klášter v Žatci bude mít nové využitíThe Box: Minimalistické bydlení s maximem pohodlí v otevřeném prostoruVstupenka zdarma na veletrhy FOR Pasiv, Cesty dřeva 2018 a Střechy Praha