PE 100RC trubky pro vyšší nároky

Datum: 11.4.2017 4:03  |  Organizace: Pipelife Czech s.r.o.  |  Firemní zpráva

Poslední dobou roste obliba trubek z polyetylénu PE 100 RC, velmi odolného praskání a bodovému zatížení. Vysvětleme si principy vysoké provozní bezpečnosti těchto trubek, i v náročných podmínkách.

Pipelife Czech s.r.o.
Kučovaniny 1778
765 02 Otrokovice

tel.:577 111 211
e-mail:
web:www.pipelife.cz

Poruchy tlakových trubek jsou způsobeny převážně pokládkou - poškozením nebo ledabylým uložením. Poškození je zárodkem trhliny, která se podle podmínek šíří pomalu nebo naopak velmi rychle, uložení na (ostrý) kámen působí extrémní koncentraci napětí. Vše může časem vést k selhání.

Vyšší vývojovou řadou osvědčeného PE 100 je PE 100RC s až 50 x zvýšenou odolností oběma jevům. Trhlina se v něm šíří velmi pomalu nebo vůbec, zatížení je pohlceno polymerními řetězci.

Produktová řada AQUALINE z PE100 RC firmy Pipelife Czech zahrnuje všechny typy trubek podle ČSN EN 12 201:
  • jednovrstvé TAqualine RC1,
  • dvouvrstvé Aqualine RC2, kde 10 procentní povrchová vrstva jiné barvy „umí“ signalizovat nedovolené poškození,
  • s dodatečným ochranným pláštěm Aqualine RC ROBUST.

Trubky RC1 a RC2 nemají problém při běžné bezvýkopové pokládce, RC ROBUST excelují i v nejtěžších podmínkách - při berstliningu, zatahování do neznámé zeminy, obsypu zeminou bez omezení.

Pipelife je osvědčeným dodavatelem. Kvalitu výrobků garantuje a prokazuje platnými doklady akreditované zkušebny, vydanými podle evropských norem, PAS 1075 a inspekčními certifikáty šarže.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Doporučení SZÚ pro sledování trichloraminu v bazénech

11.1.2018 | redakce dle zdroje
Na základě podnětu od provozovatelů bazénů vydal SZÚ – Národní referenční centrum pro pitnou vodu metodické stanovisko k otázce sledování obsahu trichloraminu ve vnitřním ovzduší bazénové haly a okolí.

Aké sú prietoky studenej a teplej vody v bytovom dome v Bratislave?

8.1.2018 | Ing. Milan Krafčík, doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
V článku jsou prezentovány výsledky experimentálního měření průtoků studené a teplé vody v rekonstruovaném potrubí bytového domu. Naměřené průtoky jsou porovnány s výpočtovými hodnotami podle norem STN 73 6655, DIN 1988-300 a s hodnotami vypočtenými výpočtovým programem. Výsledky lze aplikovat na optimalizaci návrhu vnitřních vodovodů a rovněž na optimalizaci dimenzování zařízení na přípravu teplé vody a jeho zdroje tepla.
diskuse: 1 příspěvek, 12.01.2018 13:29

Hospodaření s dešťovou vodou z pohledu krajinářské architektury

18.12.2017 | Lucie Pančíková, ZO ČSOP Koniklec
Horko má řadu negativních vlivů na zdraví. Jako účinný způsob, jak na situaci reagovat, se jeví zvýšení podílu ploch zeleně ve městě. Zeleň a její přítomnost ve městě je zásadní, aby velká města byla v budoucnu vůbec obyvatelná.

Systémy hospodaření s vodou

18.12.2017 | Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., katedra technických zařízení budov, ČVUT v Praze, fakulta stavební
Autor přednášky Systémy hospodaření s vodou, Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., stručně a přehledně shrnul, s čím je třeba počítat a co rozhoduje o smysluplném řešení využití odpadních vod včetně velmi aktuální problematiky vody dešťové.

Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

17.12. 1:37   Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje. více >>> (redakce podle webu Pravda o vodě)

Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo GRUNDFOS
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo RAYCHEM
logo ASIO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Pražské tržnici vznikne Re-Use centrumKapucínský klášter v Žatci bude mít nové využitíThe Box: Minimalistické bydlení s maximem pohodlí v otevřeném prostoruVstupenka zdarma na veletrhy FOR Pasiv, Cesty dřeva 2018 a Střechy Praha